Про це свідчить інформація в публічних реєстрах, які оприлюднив прєкт Центру протидії корупції "Відкритий реєстр національних публічних діячів".

Цікаво! НАБУ візьметься за справу про вплив адміністрації Порошенка на НАЗК

За інформацією активістів, у своїй декларації перед звільненням з посади 20 травня Порошенко зазначав себе бенефіціарним власником товариства з обмеженою відповідальністю "Центрально-Європейська кондитерська компанія" (ЦЄКК) і залишався ним щонайменше до 1 жовтня. Зауважимо, що ця компанія є однією з головних у структурі корпорації "Рошен", бо вона є засновником низки інших підприємств.


Витяг з декларації Петра Порошенка, де він себе вказує кінцевим власником "Центрально-Європейської кондитерської компанії"

Як з’ясували аналітики Центру протидії корупції, станом на 6 листопада бенефіціаром компанії вже зазначено Олексія Порошенка. Це підтверджує Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР). Там вказано, що контроль над ЦЄКК перейшов до Порошенка-молодшого внаслідок отримання корпоративних прав на нідерландську Roshen Europe B.V., яка володіє 85% ЦЄКК. Раніше Roshen Europe B.V. також належала Порошенку-старшому, згідно з його останньою декларацією.

Цікавим є і те, що бенефіціарний власник почав змінюватися й у тих підприємств, де ЦЄКК є засновником. Зокрема, мовиться про такі компанії, як "Рошен де люкс", кондитерська корпорація "Рошен", "Рошен-Волинь", "Рошен Світ" та інші, які донедавна декларував Порошенко. В усіх них п’ятого президента також замінив його син.


Документи, за якими Порошенко перереєстрував кондитерський бізнес на свого сина

Щоправда, Порошенко-старший поки що залишається бенефіціарним власником у низці інших підконтрольних ЦЄКК підприємств, а саме у компаніях "Рошен-Столиця" та "Київська кондитерська фабрика "Рошен".

Зверніть увагу! Що стоїть за новими гучними справами проти оточення Порошенка?

Зауважимо, що Порошенко фігурує у щонайменше 12 кримінальних провадженнях. Але у всіх справах він проходить як свідок, тому підозр йому не вручали. Відомо, що політика вже викликали на допит у ДБР за справою щодо зловживання владою під час скасування у 2016 році рішення голови однієї з місцевих райдержадміністрацій Миколаївської області.

Також ДБР розслідує можливий фіктивний продаж заводу "Кузня на Рибальському", під час якого, за версією слідства, могло бути відмивання коштів. А ексзаступник голови Адміністрації президента-втікача Віктора Януковича Андрій Портнов подав до ДБР заяву про "захоплення влади" Порошенком у 2014 році. Крім того, ДБР відкрило проти нього справу через можливе декларування недостовірної інформації.

Відомо, що у ДБР Порошенка вже допитали за такими справами:

  • Про захоплення Росією українських моряків у 2018.
  • Про кримінальне провадження, розпочате НАБУ щодо підписання та імплементації мінських угод.
  • Про судову реформу.
  • Про націоналізації "Приватбанку".