Пряма трансляція на
Останні випуски

На Волині з шахти вже кілька днів не виходять гірники, бунтуючи проти заборгованих зарплат

- Читать новость на русском
На Волині протестують шахтарі
На Волині протестують шахтарі / Фото з вільних мереж

З неділі, 26 листопада, і досі на Волині гірники шахти "Бужанська" держпідприємства "Волиньвугілля" перебувають під землею та відмовляються виходити з шахти. Таким чином працівники бунтують проти невиплати їх зарплат.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Зазначимо, що 26 листопада 21 робітник шахти "Бужанська" відмовився виходити на поверхню, а у понеділок, 27 листопада, до них приєдналося гірники 1-ї зміни – і під землею вже перебували 74 шахтарі.

Читайте також: Накипіло: які області України готові вийти на Майдан

За інформацією голови первинної організації НПГУ відокремленого підрозділу "Шахта "Бужанська" Вадима Царука, загальна зарплатна заборгованість перед шахтарями складає 16 мільйонів 108 тисяч гривень. У свою чергу Волинець зазначив, що "не краща ситуація і на шахтах №1 "Нововолинська" та №9 "Нововолинська", проте на вимоги шахтарів "ніхто не реагує".

У вівторок ввечері, 28 листопада, Волинець написав у мережі, що генеральний директор "Волиньвугілля" перебуває у відпустці, "а голова обласної держадміністрації сидить у Луцьку, і збирає інформацію про ситуацію на "Бужанській" від журналістів".

Біля шахтарів перебувають медсестра та співробітники гірничо-рятувального загону, люди перебувають за півтора кілометра від шахтного стовбуру під лавою, там холодно. Повітря, яке подається у шахту, майже такої ж температури, як і зовні,
– написав Волнець у середу, 29 листопада.

"Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик перебуває у відпустці, а його перший заступник Галина Карп вважає, що краще б шахтарі й далі працювали й заробляли собі на сьогодні, аніж протестували", – додав він.

За інформацією Волинця, гірникам шахти "Бужанська" у повному обсязі не виплачено зарплату ще за серпень, за вересень виплачено усього лише 10%, і жодної копійки не виплачено за жовтень. А працівникам інфраструктурних підрозділів заборгували зарплати ще за липень.

До слова, у кінці жовтня через зарплатні борги під землею заблокувалися гірники шахти "Родинська", що на Донеччині.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі