Влада не дала можливість учасникам ринку отримати спеціальні сертифікати, необхідні для роботи на ринку за новими правилами. Дозвільні документи отримали лише 12 компаній, у яких працюють близько 40 спеціалістів.

Однак найбільше дискусій у суспільстві викликав той факт, що нова "оціночна дюжина" більш ніж удесятеро підвищила ціни на свої послуги. Так, за гостинку в спальному районі столиці новоспечені експерти просили близько 2 тисяч гривень.

“12 компаній на всю Україну - це не те що мало, це мізер”, - вважаэ віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю Анатолій Топал.

Таким чином внаслыдок цього ринок нерухомості опинився під загрозою повної зупинки.

Зависокі ціни нової "оціночної дюжини" визнали навіть у Фонді держмайна. Однак голова відомства пояснив їх невеликою кількістю учасників ринку.

“Дистанційно, по методології оцінюють. По коефіцієнтам, по показниках. Це достатньо швидкий і завантажений вид діяльності. Але для людини це є вигідно. По-перше, немає черг. По-друге, немає домовленості з оцінщиками. Хто мав контакти з оцінщиками, я не хочу про це говорити. Але думаю, що ви знаєте, які домовленості з оцінщиками в людей виникають”, - заявив голова Фонду держмайна Олександр Рябченко.

У свою чергу громадяни вже встигли пересвідчитися в перевагах і недоліках дистанційної оцінки.