Про це Ірина Геращенко написала на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Представник ПАРЄ розповів про шанси повернення Росії до організації

Зокрема Геращенко в деталях розповіла про виступи українських делегатів та сесії. Так, вони пригадували парламентарям про анексію Криму, про війну на Донбасі, яку розв'язала Росія, про невиконані Росією резолюції, про МН17, а також про українських бранців.

Я нагадала про політв'язнів Кремля. Зокрема, про Сенцова, якого погрожують годувати примусово, про всіх незаконно утримуваних. Продемонструвала європейцям листи від них і запитала, як пояснити українцям в тюрмах Кремля торгівлю принципами,
– написала Геращенко.

За її словами, нардеп від БПП Олексій Гончаренко взагалі вирішив наочно продемонструвати небезпеку Росії.

"Гончаренко нагадав, що з росіянами страшно сідати за один стіл – можуть отруїти. Тому потрібні засоби для хімзахисту, якими варто користуватися тим, хто збирається відкрити Росії двері. Для наглядності він надів гумові рукавички", – розповіла віце-спікер.

Геращенко зазначила, що виступи українських делегатів вивели з себе Генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда.

"І тут Генсек Янгланд таки зірвався. Він взяв слово, побіг на трибуну й почав виправдовуватися, що, мовляв, він писав висновок до цієї злощасної резолюції, яку обговорює зала, не з власної ініціативи, а... бо його попросило керівництво ПАРЄ. Його виступ мав абсолютно протилежний ефект. Британські консерватори виступили з приводу процедури ведення дебатів і заявили, що не дозволять Ягланду втручатися в голосування та тиснути на Асамблею, впливати на хід голосування. Ми підтримали британців оплесками", – переповіла віце-спікер ВР.

Читайте також: Чим загрожує повернення Росії в ПАРЄ: думка дипломата

Геращенко додала, що обговорювання було дуже емоційним та драматичним, а настрої в парламентарів діляться 50 на 50.

"Здорова частина Асамблеї чітко називає речі своїми іменами, що ці зміни до регламенту спрямовані виключно на повернення Росії, а це – неможливо без виконання Росією Мінських угод, резолюцій ПАРЄ, повернення Криму та Донбасу, звільнення заручників", – наголосила Ірина Геращенко.

Нагадаємо, осіння сесія парламентської асамблеї Ради Європи відбуватиметься у Страсбурзі 8-12 жовтня. Одне із найбільш резонансних питань, яке стосується перегляду повноважень та права на голосування національних делегацій, обговорюватимуть у вівторок, 9 жовтня.

Раніше профільний комітет ПАРЄ запропонував повернути представникам Росії право голосу в певних ситуаціях і пом’якшити санкції. Зокрема, під час виборів нового генерального секретаря Ради Європи. Голова української делегації та віце-президент ПАРЄ Володимир Ар’єв заявив, що піде у відставку з посади у разі повернення Росії до організації.

24 квітня ПАРЄ своїм рішенням визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким чином, ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Росією та "фактичне управління" цих територій з боку РФ.

28 червня ПАРЄ схвалила резолюцію, в якій засуджуються тортури і неналежні умови утримання українських громадян-політв'язнів у Росії, а також містяться вимоги щодо звільнення українців із російських в’язниць.

Що таке ПАРЄ?Це один із двох головних статутних органів Ради Європи. До його складу входять представники парламентів усіх держав-членів. ПАРЄ є найстарішим в Європі органом міжпарламентської співпраці. Асамблея приймає резолюції та рекомендації на основі доповідей, що їх готують депутати. Серед важливих повноважень – вибори Генерального секретаря Ради Європи та його заступника, суддів Європейського суду з прав людини, прийняття висновків щодо кандидатур нових держав-членів, моніторинг виконання ними зобов'язань, взятих при вступі.