Про це повідомив очільник Нацполіції Сергій Князєв на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: МЗС гостро відреагувало на підпал культурного центру угорців в Ужгороді

"Щойно оперативники затримали трьох осіб, причетних до нападу на товариство угорської культури 27 лютого. Одного з них затримали у Черкасах, ще двох – у Кропивницькому. Також встановлено можливого керівника таких нападів, його оголошено у розшук", – зауважив головний поліцейський України.

Крім того, за його словами, закарпатським правоохоронцям вдалося встановити громадян Польщі, причетних до підпалу центру 4 лютого.

"Саме цих двох осіб наші польські колеги затримали у Варшаві. Суд Польщі обрав їм запобіжний захід у вигляді 90 діб тримання під вартою. Зараз за підтримки Генеральної прокуратури вирішуємо питання щодо допиту затриманих", – додав він.

Також Князєв наголосив, що на будь-які прояви екстремізму поліція буде реагувати чітко та безкомпромісно.

Нагадаємо, уранці 4 лютого в Ужгороді невідомі кинули пляшку із запальною сумішшю у приміщення будівлі, в якій розташовується Угорське культурне товариство. Оскільки вікно було подвійним, тому розбилося лише перше зовнішнє скло, а сама пляшка не потрапила в приміщення. У підсумку обгоріла лише рама зовнішнього вікна.

Згодом очільник Закарпаття Геннадій Москаль заявив, що це здійснили двоє поляків – 21-річний Адріан Марглевскі та 25-літній та Томаш Рафал Шімков’як. Вони представники радикального польського угрупування "Фаланга", чиї члени брали участь у війні на Донбасі на боці бойовиків.

Уночі проти 27 лютого відбулась повторна спроба спалити будівлю, в якій розташовується Угорське культурне товариство. Цілком імовірно, займання сталося через кинутий коктейль Молотова. Сайт "24" також публікував відео цієї атаки.