Вчені з NASA пропонують порівняти ці два захоплюючі знімки.

Читайте також: Телескоп "Хаббл" виявив речовину, яка сповільнює зореутворення в галактиках


Знімки туманності Лагуна зроблені космічним телескопом "Хаббл"

На першому фото (зліва) зображено фантастичний ландшафт найбільшої зореутворюючої хмари Лагуна в інфрачервоному світлі. На ньому видно хребти, порожнини гір з газу та пилу. В центрі цієї краси знаходиться зоряний-гігант Гершель 36, який в 200 тисяч разів яскравіший за наше Сонце. Також ця зірка в 32 рази масивніша, ніж наше світило та на 40 тисяч градусів Кельвіна тепліша. Гершель 36 все ще дуже активна, адже за стандартами зірки дуже молода, вона має всього 1 мільйон років.

В темних краях цієї динамічної міхурової екосистеми зірки формуються в щільних хмарах газу та пилу. Темні слоно-подібні "стовбури" матеріалу являють собою щільні частинки кокону, стійкі до ерозії, що висмоктуються ультрафіолетовим світлом, та служать інкубаторами для молодих зірок.

Знімок, зображений справа, зроблений "Хабблом" у видимому спектрі світла, показує зовсім інший вигляд туманності Лагуна, порівняно з його портретом в інфрачервоному. Створення інфрачервоних спостережень космосу дозволяє астрономам проникати у великі хмари газу та пилу, щоб розкрити приховані дорогоцінні камені зореутворюючих хмар.

Читайте також: Астрономи виявили, що атмосфера Урану "погано пахне"

Найбільш очевидною відмінністю між інфрачервоним знімком "Хаббла" та видимими знімками цього регіону є велика кількість зірок, що заповнюють інфрачервоне поле зору. Більшість з них більш віддалені, фонові зірки, розташовані позаду самої туманності. Проте, деякі з цих кульок світла – це молоді зірки в туманності Лагуни.

Подорож до центру туманності Лагуна – дивіться відео