"Якщо ми підписуємо, що ми маємо намір здійснювати, просимо надати кредит, і ми будемо робити перше, друге, третє-десяте, а потім кажемо, що нам ці гроші не потрібні, то, напевне, хтось заговорився. І воно впливає на політику і підходи до України приватних інвесторів, держав-партнерів, торговельних партнерів", - переконаний член Ради НБУ, радник Президента України Роман Шпек.

У МВФ, у свою чергу, все ще чекають від України виконання взятих зобов’язань не лише в газовому питанні. Зокрема, продовжуються дискусії з приводу параметрів держбюджету на 2012 рік, дефіцит якого очікується в обсязі 2,5% ВВП. Утім, без підвищення тарифів на газ Україні грошей однаково не дадуть.

"Підвищення тарифів на газ важливе для скорочення видатків державного бюджету на підтримку "Нафтогазу". Разом з тим, ми завжди підкреслювали важливість підтримки й захисту незаможних верств населення. Але це не означає, що треба субсидіювати всіх українців", - каже постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр

Тим часом у МВФ підрахували, що в разі поглиблення світової кризи резервів фонду може забракнути для всіх проблемних країн, пише Reuters. Погіршення фінансової ситуації на чверть збільшило потребу держав у кредитній допомозі - до 840 мільярдів доларів. При цьому можливості фонду з видачі кредитів становлять лише 390 мільярдів доларів.