Саме на честь Міжнародного жіночого дня відбудеться Гала-концерт, у який увійдуть найкращі фрагменти з опер та балетних вистав. Одна з перлин українського оперного мистецтва "Наталка Полтавка" подарує зустріч з обома братами Приймаками – Петром та Павлом, яких разом, в одній виставі побачити майже неможливо. У рамках проекту "Українські оперні зірки у світі" цього разу глядачі мають можливість вперше почути нашого співвітчизника Юрія Юрчука у головній партії опери "Євгеній Онєгін". І під завісу місяця ще один подарунок – прем’єра проекту "Сліпуча молодість класики", присвяченого 150-річному ювілею театру, участь в якому беруть яскраві, молоді солісти Національної опери.

Читайте також: Прем'єра "За двома зайцями": новий погляд на класику

8 березня – Гала-концерт до Міжнародного жіночого дня

У програмі концерту прозвучать музичні фрагменти та арії з відомих опер, а також будуть виконані фрагменти з балетних вистав: Россіні ("Севільський цирюльник"); Моцарт ("Чарівна флейта", "Дон Жуан"; "Весілля Фігаро"); Чайковський ("Спляча красуня"; "Іоланта"; "Лускунчик"); Гуно ("Фауст"); Верді ("Ріголетто"); Адан ("Корсар"); Бізе ("Кармен"); Бізе – Щедрін ("Кармен-сюїта"); Пуччіні ("Богема"); Сен-Санс ("Помираючий Лебідь"); Доніцетті ("Любовний напій").

На завершення Гала-концерту у виконанні всіх учасників та хору Національної опери України буде виконана застольна з опери "Травіата" Верді.

У Гала-концерті візьмуть участь солісти Національної опери: Сергій Ковнір, Валентин Дитюк, Ольга Фомічова, Ольга Скрипченко, Максим Мотков, Костянтин Пожарницький, Олег Лігай, Геннадій Петровський, Ігор Євдокименко, Ксенія Бахрітдінова, Тарас Бережанський, Катерина Кухар, Олександр Стоянов, Віталій Нетруненко, Роман Завгородній, Дмитро Іванченко, Наталія Мацак, Сергій Кривоконь, Олександр Скулкін, Ірина Петрова, Олександр Бойко, Юрій Аврамчук, Ольга Матушенко, Геннадій Ващенко, Анастасія Шевченко, Ян Ваня, Катерина Стращенко, Андрій Гонюков, Олена Філіп'єва.

10 березня – опера "Наталка Полтавка" (Лисенко)

Опера
Опера "Наталка Полтавка"

Майже шість років пройшло з того часу, як у репертуарі Національної опери у постановці головного режисера театру Анатолія Солов’яненко з’явилася опера Миколи Лисенка "Наталка Полтавка". І це вже 9-та постановка у театрі, починаючи з 1936 року. Опера, в якій яскраво представлено український побут, традиції та народні пісні, по праву зайняла гідне місце в репертуарі й запала в душу українському глядачеві. Це зайвий раз свідчить про те, що твір є перлиною українського мистецтва. У різні часи головні партії у цій опері виконували яскраві представники оперного мистецтва. Цього разу буде особлива нагода почути обох братів Приймаків в одній постановці, бо таке трапляється не часто. Хоча природа наділила братів різними за тембром голосами – Петро Приймак баритон, а Павло Приймак – тенор, зовнішньо вони дуже схожі. І, як свідчать самі близнюки, навіть грим не рятує. Саме такий випадок якось трапився в опері "Наталка Полтавка".

Наші сцени йдуть підряд, – згадує Петро. – Я у партії Миколи відспівую і швидко йду за паркан, і тут з’являється брат в образі – засмучений і закоханий. Він співає: "Сонце низенько, вечір близенько, вийди до мене, моє серденько..." В залі, замість співчуття – сміх: "Як артист так швидко перевдягнувся?

25 березня – опера "Євгеній Онєгін" (Чайковський)

Опера "Євгеній Онєгін" з незмінним успіхом йде на столичній сцені з 1983 року. Тоді, режисер Молостова разом з диригентом Турчаком, художниками Ніродом та Левитською, яка створила ескізи костюмів, вдруге звернулася до прекрасної опери Чайковського (перший раз був у 1972 році, коли Молостова разом з диригентом Рябовим та художником Левенталем створила цікаву, позначену багатьма творчими знахідками інтерпретацію "Онєгіна"). І кожного разу цей шедевр світової оперної класики дарує глядачам чудову можливість зустрітися із видатними оперними виконавцями.

Оперний співак Юрій Юрчук У рамках проекту "Українські оперні зірки у світі" цього разу на сцені Національної опери партію Євгенія Онєгіна співатиме український баритон Юрій Юрчук (на фото). Він соліст Королівського оперного театру у Лондоні. "The Times" назвала його голос "чудовим з бездоганним італійським легато", а впливовий інтернет-ресурс Bachtrack "багатим, глибоким, здатним до великої універсальності". Юрій народився у Києві, де здобув освіту у Київському національному економічному університеті, він має ступінь бакалавра та магістра фінансів та бухгалтерського обліку, був фінансовим консультантом у PwC протягом дев'яти років. Пристрасть до опери з’явилася після переїзду до Чикаго (США), де він навчався в музичному училищі ДеПола у 2012-2013 роках. Юрій є лауреатом міжнародних конкурсів Королеви Сонi (Норвегія), Монтсеррат Кабалье (Іспанія), Отавіо Зіно (Iталiя), Бель Канто Монастеро (США), Фріца та Лавінії Йенсен (США). Серед інших його виступів – король Єгипту у виставі "Аїда" на 36-й церемонії у Центрi Кеннеді в Вашингтоні, концерти в Букінгемському та Віндзорському палацах для королівської родини та дебют на BBC у ювілейній серії, присвяченій дню народження Шекспiрa.

31 березня – rонцерт "Сліпуча молодість класики" – ПРЕМ’ЕРА

Національна опера України представляє проект "Сліпуча молодість класики", присвячений 150-річному ювілею театру. Їх дванадцять, вони сліпуче молоді, красиві й талановиті. Вони руйнують стереотипи, розсувають звичні рамки і роблять надзвичайно привабливим те, чим захоплено займаються самі.

Зірки учасників проекту лише загораються, або вже яскраво сяють на мистецькому небосхилі: Денис Недак, Тетяна Льозова, Валентин Дитюк, Дмитро Кузьмін, Ян Ваня, Микита Сухоруков, Ксенія Бахрітдінова, Ганна Муромцева, Тамара Калінкіна, Юлія Москаленко, Ярослав Ткачук, Анастасія Шевченко.

Яскравою ілюстрацією проекту "Сліпуча молодість класики" став стильний однойменний календар преміум-класу для справжніх цінителів театру, музики і краси, кожний місяць якого присвячено одному з дванадцяти учасників проекту.

Читайте також: Національна опера України отримала на ювілей незвичайні подарунки