Величезна тріщина ділить надвоє не лише кімнату, а й усю будівлю Національного музею історії України. І вона не одна.

За цими ушкодженнями директор музею Тетяна Сосновська почала ретельно спостерігати два роки тому – як тільки прийшла на цю посаду. Однак, цього року їх стало так багато, що по допомогу вирішили звернутися до геологів.

Виявилося, що підземні води залягають на різній висоті: місцями 40 метрів, а місцями 24. Це все одно, що нам з вами дати мешти на різної висоти підборах і змусити нас граціозно танцювати вальс,
– зауважила директор музею.

Читайте також: На Львівщині зникло понад 600 рідкісних музейних експонатів

Та це не єдина причина нестійкого ґрунту. Поява тріщин збігається із зведенням сусідніх новобудов. Минулої весни на схилі пагорба з'явились обмежувальні стрічки. Була підозра чергової забудови. І хоч будівельних робіт так і не проводили, а дерев на схилі – поменшало.

Хто знищує дерева посеред історичної частини міста в управлінні екології не знають. За словами керівника департаменту, дозволу міська влада не видавала.

Несанкціонована вирубка чи знесення зелених насаджень не дозволена законом. І результати перевірки, якщо будуть встановлені особи, то нараховані великі збитки і мають притягуватись щонайменше до відповідальності адміністративної винні особи в цьому, а щонайбльше до кримінальної відповідальності,
– розповів начальник управління екології КМДА Андрій Мальований.

Читайте також: В Україні може суттєво зрости екологічний податок

Допоки місто розслідує незаконну вирубку дерев на схилі, у музеї квапляться якнайшвидше укріпити спуск. А оскільки схил не належить території музею, керівництво подало звернення до міської влади. Окрім того, хочуть укріпити саму споруду. Аби запобігти ще більшій руйнації, роботи треба розпочинати вже навесні.