На території ТОВ "Схід Солар" були проведені обшуки, компанію безпідставно намагаються звинуватити в шахрайстві. Про це розповів в коментарі "Українським Новинам" директор компанії Анатолій Старіцин.

За його словами, 1 березня співробітники НП і СБУ провели обшуки на території виробничого майданчика компанії в смт Березанка Миколаївської області.

"Також була спроба відключення діючої електростанції на підставі постанови Печерського суду, яка не набрало чинності, про арешт і заборону на експлуатацію всього майна", – зазначив Старіцин.

Директор компанії вважає, що такі дії силовиків є тиском на менеджмент і акціонерів компанії з метою зупинки електростанції.

Підставою для такого тиску є спроба криміналізувати господарський спір між ТОВ "Схід Солар" і ФК "Веста". Вона придбала активи кредитора компанії і тепер намагається отримати контроль над її майном, не дивлячись на те, що наші позики перед банком-кредитором погашені. Сьогодні наш спір знаходиться в судах, ні в одній справі не ухвалено таке, що набрало чинності рішення. При цьому нас намагаються звинуватити в шахрайстві і вже завели кримінальну справу. Найбільш імовірною реальною причиною ми бачимо спробу рейдерської атаки,
розповів Старіцин.

Зокрема, він зазначив, що компанії ставиться умисне виведення з-під застави частини активів (фотогальванічних елементів) з метою уникнути оплати по кредиту, а також передача обладнання в заставу двом банкам одночасно. Крім того, компанію намагаються звинуватити в тому, що вона навмисне вмонтувала фотогальванічні елементи в сонячні панелі, щоб вони з обладнання перейшли в категорію нерухомості і не могли бути стягнуті.

При цьому жоден з цих фактів не відповідає дійсності, що підтверджено в судах юристами, підкреслив Старіцин.

"Елементи з-під застави не виводилися, в заставу іншому банку передані елементи іншого виробника, а не зазначені в постанові суду, банк уже приймав у заставу змонтовані панелі, тому стверджувати, що ми навмисне їх монтували нонсенс", вважає директор "Схід Солар".

Він також підкреслив, що арешт і заборона на використання всього майна на двох майданчиках підприємства є порушенням законодавства. Згідно з нормами Кримінально-процесуального кодексу, арешт може бути накладений тільки на майно, яке є предметом спору (на одному майданчику), а інші обмежувальні заходи не повинні впливати на роботу підприємства. У той же час заборона на використання обладнання прямо порушує цю вимогу і є надмірною.

Нагадаємо, CNBM є однією з найбільших держкорпорацій Китаю, входить в топ-500 найбільших компаній світу. Група є №1 в світі по виробництву цементу, гіпсокартону та скловолокна. У бізнес-групи входить також торгівля вугіллям, сталлю, продуктами лісу, будівельним обладнанням, верстатами, мінеральними продуктами і ін. В Україні володіє активами сумарною потужністю 267 МВт.

За результатами 2018 року, 10 СЕС CNBM в Україні виробили 309 млн кВт-год електроенергії, що дозволило забезпечити річне споживання для понад 70 тис. домогосподарств.