Станом на 1 вересня обсяг золотовалютних резервів НБУ склав майже 16 мільярдів доларів. Тільки за серпень вони скоротилися на 239 мільйонів, а з початку року в цілому резерви зменшилися на 4,6 мільярди доларів.

Експерти кажуть, що гривня, можливо, продовжить падіння як через об'єктивні, так і суб'єктивні причини. Нацбанк довгий час не втручався у гривневе ралі, але, коли курс долара на міжбанківському ринку перевалив за 14 гривень, регулятор став продавати валюту спекулянтам, щоб збити ажіотаж. Укріпитися національній валюті вдалося після другого траншу МВФ, проте не надовго.

Найвідчутніше девальвація сьогодні вдарила по звичайним українцям, заощадження яких обезцінились майже на 70%.

Проте, навіть за таких складних економічних умов можна знайти вихід. Зокрема, розпочати працювати на фінансовому ринку і заробляти на курсовій різниці валют. Сьогодні існує безліч валютних пар, найпопулярніші з яких євро/долар, британський фунт/ долар, долар/єна, долар/ франк. Вони завжди характеризуються динамічним трендом. Саме це дозволяє заробити найбільший прибуток за короткий проміжок часу.

Обираючи валютну пару для майбутньої торгівлі, слід бути дуже уважним і ретельно аналізувати всі можливі ризики. Адже кожна з них має свої особливості. Тому фахівці радять трейдерам-початківцям вивчити всі нюанси валютної пари - її волотильність, реакцію на політичні та економічні новини, взаємозв'язок з іншими валютними парами та поведінку на різних торгових сесіях.