В інтерв'ю виданню TheБабель той зазначив, що зустрічі із Януковичем тепер відбуваються у Москві, а не Ростові. З точки зору безпеки до них ретельно готуються.

Читайте також: Чому судовий процес над президентом-втікачем Януковичем триває так довго

"Місця зустрічі готує служба безпеки Януковича. Це не квартири, а офісні приміщення. У більшості випадків різні", - заявив Сердюк.

Засоби зв'язку для адвоката не дозволені. Раніше під час зустрічей Сердюка навіть обшукували, тепер вже ні. Хто саме охороняє президента-втікача – особиста охорона чи ба навіть ФСБ, – адвокат не відповів, мовляв, паспортів не питав.

Цікаво, що у розмові Сердюк іноді називає Януковича "Федоричем", говорить про нього з усмішкою і відкидає критику у бік президента-втікача.

Коли довго працюєш у кримінальному процесі, починаєш відчувати, чи щира людина. Так, я йому вірю,
– сказав він.

Сердюк розповів, що після того, як фірма, в якій він працює, взялась за справу Януковича, то зазнала певних репутаційних втрат. Але і тут наполягає: Янукович — хороший клієнт. Мабуть, такий висновок ґрунтується на тому, що мунулоріч гонорар у його справі склав п'яту частину всього бюджету фірми "Авер Лекса".

За словами адвокати, гроші на оплату послуг везуть готівкою з Росії, бо банківські рахунки Януковича і його сина Олександра досі заблоковані.

Розмір (щомісячного платежу – 24 канал) абсолютно відповідає сумі, яку можна завозити в Україну без декларування. Це до 10 тисяч євро на одну людину. Готівкові кошти ми отримуємо не особисто від клієнта, а від помічників. Сума зафіксована в додатковій угоді до договору. Не думайте, це не сумки грошей. Одразу після того, як гроші потрапляють до нас, на цю суму виписується розрахунково-касовий ордер, і ми її вносимо до банку. Бували випадки, коли банки не хотіли гроші брати, оскільки в платіжці зазначений Янукович. Ми принципово працюємо за законом,
– розповів Сердюк.

У виданні підсумували: Сердюк упевнений, що змінити ситуацію в Україні і повернути мир на Донбас може лише Віктор Янукович. Його мета — показати, що президент не міг "самоусунутися".

"Здається, він всерйоз хоче повернути Януковичу президентство", – зауважила авторка статті.

В чому полягає державна зрада Віктора Януковича?Після втечі до Росії під час Майдану у 2014 році Янукович попросив президента РФ Володимира Путіна застосувати свої війська для "відновлення законності" в Україні. Відповідну заяву Януковича від 1 березня 2014 року зачитав представник Росії Віталій Чуркін на засіданні Ради безпеки ООН 3 березня 2014 року. Окрім держзради, екс-президента підозрюють у пособництві в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України та пособництві у веденні агресивної війни. У 2018 році прокурори Головної військової прокуратури попросили суд винести вирок Януковичу у вигляді 15 років в'язниці. 12 жовтня 2018-ого Оболонський районний суд Києва чекає екс-президента України Віктора Януковича для виступу з останнім словом у справі про державну зраду.