Про це заявила директор Генерального департаменту грошово-кредитно політики НБУ Олена Щербакова.

За її словами, український центробанк, навіть дещо ослабивши монетарну політику наприкінці минулого року, не орієнтується на політику "кількісного пом’якшення", яка активно застосовується на Заході.

"На жаль, методи боротьби із кризою, які полягають у застосуванні так званих кількісних послаблень (а якщо казати просто – через друк нових грошей) – це та розкіш, яку собі можуть дозволити лише наймогутніші економіки світу", — зазначила представниця НБУ.

Слід розуміти, додала вона, що в розвинених країнах додаткові гроші випускаються для обслуговування руху реальних товарів і послуг, які виробляє економіка, але які через кризу не мають попиту на зовнішніх ринках і надходять на ринок внутрішній. Це значною мірою товари кінцевого споживання, оскільки в розвинених країнах значну частку в структурі виробництва становить саме така продукція. Відповідно, випуск в обіг нових грошей не провокує інфляцію із усіма її негативними наслідками.

"Наша основна мета – цінова стабільність", — сказала Щербакова, додавши, що проблема України полягає в тому, що основні товари її промисловості навряд чи матимуть попит усередині країни навіть тоді, коли "друкарський верстат" працюватиме на повну потужність.