Неадекватна поведінка, в кишені шприц чи зілля дурману – і наркоман на гачку у правоохоронців. "Озброївшись" крапельницями, електричними стільцями, навіть протигазами – лікарі та полісмени "лікують" наркозалежність. Так активісти демонструють ставлення держави до наркоманів.

Правоохоронці та медики наступають на старі граблі української наркополітики, кажуть активісти. Поліцейські досі працюють за старими міліцейськими методами, коли відловлюють наркоманів, а не самих дилерів. А медики лікують електричним струмом та навіть гіпнозом.

Читайте також: Скільки українців проти легалізації марихуани

Що таке лікування наркозалежності по українські не на словах знає Олександр. Довгий час сидів на опіумі. Його і пролікували по усіх колах пекла. Від міліції до лікарні. Порівнює сьогоднішні методи із радянськими.

"Те що сьогодні коїться – це ще гірше, більш цинічно. Народ знищують, народ вбивають", – переконаний Олександр.

Тому активісти вимагають змінити українську наркополітику. Замість того аби саджати наркозалежних – проводити кваліфіковане лікування, як це роблять у Європі.

Українські ж реалії шокують. Тільки за даними Євразійського інституту наркополітики за злочини в сфері наркообігу в період з 2011 по 2016 роки в Україні було засуджено більше 100 тисяч осіб. Більшість, зазначають експерти, – це наркомани, які тільки зберігали та вживали наркотики, а не розповсюджували їх.

Тобто вістря нашої наркополітики направлено на найменш захищені категорії, тих осіб, які вживають наркотики. Для власного споживання без мети збуту,
– зазначає експерт Євразійського інституту наркополітики Володимир Буяльський.

Шантажем та тортурами легше вибити зізнання у наркомана. З дилером все ж можна домовитись, адже зазвичай при грошах. Так і статистика у правоохоронців завжди хороша.

Читайте також: Radiohead та Depeche Mode: що слухають люди з наркотичною залежністю

Однак у інтерв’ю виданню "Фокус" начальник департаменту протидії наркозлочинності Андрій Кіхтенко стверджує, що за старим принципом давно не працюють, адже наркоторгівля перейшла на новий рівень, і боротися з вуличним наркоманами не доцільно. Зосереджені лише на ловлі крупної риби.

"Більш того, не можна поліпшити показники роботи в сфері протидії наркозлочинності за рахунок документування осіб, які зберігали наркотики для власного вживання без мети збуту. Це не кваліфіковані наркозлочини. У нас зовсім інші критерії оцінки роботи. Тому частка нашого підрозділу у виявленні таких правопорушень становить не більше 3-4%", – заявив Андрій Кіхтенко.

Тільки цього року поліцейським вдалося вилучити з обороту більше двох тон наркотиків. Це у два рази більше ніж минулорічний показник.