Так на масштабні акції протесту, на які щотижня у Москві збираються тисячі людей, реагують у Кремлі. Про легітимні й нелегітимні зібрання журналістам розповів речник російського президента Дмитро Пєсков, передає ТАСС.

Що відомо про крайній протест: Інформація у фото та цифрах

Цікаво, що опозиційні сили намагаються узаконити свої зібрання. Так, депутати подали у мерію заявку на узгодження нової акції протесту 17 серпня. Проте мерія Москви відмовила. Тобто зібрання, на яке можуть прийти до 30 тисяч осіб, знову вважатимуть нелегітимним. А правоохоронці знову без розбору зможуть затримувати людей.

Пєсков заявив, що в Кремлі уважно слідкують за всіма "моментами, щодо яких у людей виникають запитання". Також в адміністрації президента РФ не вважають мітинги проявом політичної кризи.

Ми не згідні з тими, хто називає це політичною кризою. Це не криза, протести відбуваються в багатьох країнах світу,
– коротко відрізав речник Кремля.

Що ж до дій правоохоронців, то в Кремлі вважають, що вони все роблять правильно. Окрім того, Пєсков наголосив, що бачив кадри, на яких насилля застосовували проти силовиків.

Думка експерта: Коли російські мітинги переростуть у революцію

"Ми ж з вами бачили різні кадри. Зокрема, ті, які підпадають під слово "насильство". Принаймні насильство – щодо представників органів правопорядку мало місце. Зараз виконуються слідчі дії, які як раз і націлені на те, щоб підтвердити або спростувати випадки застосування насильства і фактів непокори правоохоронцям", – сказав він.

Пєсков також додав, що Кремль не займається координацією дій різних відомств в ситуації з мітингами в Москві.

Не потрібно шукати чорну кішку там, де її немає. Ніяких немає центрів прийняття рішень, відомства виконують свої функції,
– наголосив речник Кремля.

Чому у Росії відбуваються протести?

Через кандидатів від опозиційних сил, яким офіційно відмовили в реєстрації на виборах до міської думи Москви. Опозиціонери заявляють, що зібрали необхідну кількість підписів для реєстрації кандидатами в депутати (3% підписів від загальної кількості жителів свого округу).

Перевіривши ці підписи, виборчкоми відмовилися реєструвати більшість кандидатів від опозиції. Основною причиною відмов був брак у підписних листах – виборчкоми начебто знаходили неточності в заповненні, помилки в паспортних даних.

Скільки демонстрацій вже відбулося?

Чотири. Наймасштабніші пройшли 27 липня та 10 серпня.

Актуально: Протести у Москві: силовик побив дівчину, в Росгвардії від нього відреклися – відео

На останню демонстрацію людей закликали приходити лідери думок та музиканти, зокрема, – журналіст Леонід Парфьонов, групи IC3PEAK і "Кровосток", репери Oxxxymiron та Face, комік Данило Поперечний. Вони також виступили на підтримку протесту. На заклик відгукнулися 50 тисяч осіб. Оскільки цей мітинг був попередньо узгоджений, кількість затриманих на ньому – значно менша: всього 256 осіб.