Про це інформує ТАСС.

Читайте також: США можуть розмістити ракети в Європі: у Росії пригрозили Вашингтону серйозними наслідками

За словами Путіна, рішення США про вихід з ДРСМД, "не може залишитися і не залишиться без відповіді" Москви.

Він підкреслив, що Росія готова вести діалог з американською стороною "щодо цього ключового питання". Він також висловив надію, що США "поставляться до цього з повною відповідальністю".

Він також заявив, що коли США вийшли з іншої важливої угоди з контролю озброєнь у 2002 році – договору про протиракетну оборону, Росія вжила заходів у відповідь.

"Так і було зроблено. Тепер у РФ є гіперзвукова зброя, яка здатна долати будь-яку систему протиракетної оборони", – наголосив Путін.

Нагадаємо, 20 жовтня Президент США Дональд Трамп заявив, що хоче розірвати з Росією договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. За його словами, саме Кремль порушив умови цієї угоди. У Москві, зі свого боку, заявили, що американці, роблячи такі заяви, "діють незграбно та грубо", відтак їм доведеться вжити заходи "військово-технічного характеру", якщо США все ж ухвалять це рішення.

Про який договір йдеться?Договір між СРСР та США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності підписали Михайло Горбачов та Рональд Рейган у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американського саміту.

Договір є безстроковим і забороняє виробляти, випробовувати і розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 км) та малої (від 500 до 1000 км) дальності. Сторони повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування із відповідним радіусом, включно з ракетами як у європейській, так і в азійській частині СРСР. Ця домовленість про реальне скорочення наявних озброєнь стала першою в історії.