Чотири роки тому чоловік придбав квартиру в будинку і вже давно мав би у ній жити. Однак будинок офіційно в експлуатацію так і не здали. Дім визнали самобудом.

Читайте також: Будує чи лише рекламує: як обрати надійного забудовника

Адже за документами двадцяти п'ятиповерхівка, насправді, триповерховий офісний центр. Сюди не мають права постачати ні воду, ні електрику. Світло тут під'єднали незаконно, його подають по годинах, а ліфт вмикають лише тоді, коли приходять нові покупці.

Будинок є одним зі 40 скандальних новобудов Анатолія Войцеховського. Якого у 2016 році затримали, а згодом відпустили під заставу у 14 мільйонів гривень. Войцеховський такий не один. В Україні проблемна кожна друга новобудова, кажуть юристи. Шалена цифра, якщо врахувати, що торік в експлуатацію здали 10 мільйонів квадратних метрів житла.

Забудовники починають роботи, маючи лише частину дозволів або взагалі без них. І сподіваючись, що згодом усе владнають. Місцева влада має право знести незаконну споруду, але лише на початку будівницва. У Києві такі показові знесення вже були.

Читайте також: В Києві згоріла чиновницька лазня

Будинки, що вже виросли – легалізують. Однак, як швидко це станеться, ніхто не знає. Рішення можна чекати роками. Чиновники розводять руками, мовляв, ви ж бачили, що купували? Тож, щоб уникнути проблем, краще не спокушатися на низькі ціни та ретельно перевіряти документи забудовника.