Бердичівський психіатр Борис Сідіс зі своєю дружиною покладали великі надії на свого первістка і розробили спеціальну програму розвитку. Її результати приголомшили. Тому батьки заявили, що їхній унікальний син Вільям вчитиметься у Гарварді. На той час йому було 9 років.

Читайте також: Зигмунд Фрейд – хлопець з української родини, що став культовим вченим та "батьком психоаналізу"

Приймальна комісія відмовилась приймати генія, але сім’я не відступала, і таки за 2 роки Вільям Сідіс одягнув мантію. Батьки тріумфували, не здогадуючись, на які випробування штовхають свою дитину. Щодня йому доводилось ловити на собі скептичні погляди, чути за спиною перешіптування, а до кампусу регулярно навідувалися журналісти, випитуючи, що нового в юного вундеркінда. Ці п’ять років були нестерпними.

У 16 років Вільям став викладачем одного з університетів. Здавалося, ну от вам і успішна кар’єра. Але серйозно сприймати лектора-підлітка студенти не хотіли. І байдуже, що він геній. Його терпцю вистачило на рік – Сідіс звільнився.

Вільям Сідіс – американець з українським походженням, у якого IQ 250 балів
Вільям Сідіс – американець з українським походженням, у якого IQ 250 балів

Ще одна курйозна історія сталася з ним у пабі, коли до нього підсіла дівчина. Таке рідко траплялось. Він почав розповідати, що від нього постійно очікують наукових досягнень, розв’язання найскладніших математичних задач, а йому ж насправді навіть вигляд математичних формул завдає фізичного болю. Розумнику, у якого IQ 250 балів.

Він ще й пожартував, що найрозумніша людина світу народилася 1 квітня. Поговорили і розійшлись, а наступного дня – на шпальтах впливового The New Yorker вийшла стаття із заголовком "Квітневий дурень!". Та чарівна дівчина – виявилась журналісткою, якій доручили втертись у довіру.

Читайте також: Карл Саган – вчений українського походження, який простими словами розкривав таємниці Всесвіту

З цього моменту Сідіс, за успіхами якого стежила вся Америка, став відлюдником. Працював так, аби ніхто не здогадався про його інтелект – на простих роботах, звичайним клерком чи бухгалтером. А як тільки хтось його впізнавав – звільнявся і шукав наступну непримітну роботу.

Помер у 46 років від крововиливу в мозок. Смерть Вільяма спричинила шквал критики стосовно методів виховання, які застосовував його батько. New York Times назвала його сина "успішним результатом насильного наукового експерименту".

Більше про найрозумнішого американця з українським походженням – дивіться у відео.