Про це заявив адвокат Борис Нечипоренко, коментуючи рішення Печерського райсуду столиці, який на засіданні 27 жовтня вкотре залишив екс-міністра під вартою, незважаючи на погіршення його стану здоров’я.

За словами Нечипоренка, лікарі дійшли висновку, що Іващенко потребує невідкладного належного лікування в умовах стаціонару.

"Згідно з висновками головного невропатолога Шевченківського району Києва, який за ініціативою пенітенціарної служби оглядав мого підзахисного у СІЗО, у нього має місце гостре порушення статодинамічних функцій хребта", - сказав адвокат.

"Більш того, за висновками лікарів, у зв’язку із тим, що протягом тривалого періоду (з квітня 2011 року) в Іващенка спостерігається стійкий больовий синдром та оніміння правої нижньої кінцівки, це може призвести до паралічу та необхідності оперативного втручання, наслідком якого (у кращому випадку) буде інвалідність", – сказав Нечипоренко.

За його словами, "черговим яскравим наочним підтвердженням продовження різкого погіршення стану здоров’я Іващенка може бути той факт, що 27 жовтня він брав участь у судовому засіданні, спираючись на палицю, оскільки отримав таку рекомендацію від лікарів".

При цьому адвокат підкреслив, що замість зміни запобіжного заходу судді знову "звернули увагу" СІЗО на ненадання Іващенку необхідної медичної допомоги.

"І це – незважаючи на вже наданий для цього майже місячний термін, незважаючи на очевидну об’єктивну неможливість лікування мого підзахисного в умовах слідчого ізолятора", - додав він.

"Це раніше неодноразово офіційно підтверджувало і підтверджує керівництво СІЗО, посилаючись і на відсутність у медичній частині ізолятора неврологічного відділення, і на відсутність посади лікаря-невропатолога, яка взагалі не передбачена чинним штатним розкладом ізолятора", - зауважив Нечипоренко.

Водночас захисник висловив здивування щодо категоричної позиції представників державного обвинувачення, які у суді заявили, що Іващенка неможливо лікувати у Центральному військовому госпіталі, де він стояв на обліку і де є всі необхідні можливості для ефективного лікування, оскільки "військові лікарі – його колишні підлеглі, і тому не можуть бути об’єктивними".

"Намагання залучати його (Іващенка - 24) до участі у судовому процесі шляхом надання виключно знеболювальних препаратів - ні що інше як відверте знущання над хворою людиною", - наголосив Нечипоренко.

Нагадаємо, 20 серпня 2010 року Генпрокуратура порушила проти Валерія Іващенка кримінальну справу за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України — зловживання владою або службовим становищем.