Вважають аналітики міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings.

Fitch уважно стежитиме за тим, наскільки швидко новий уряд Росії візьметься за реформування економіки і фіскальну консолідацію. Як наголошується в коментарі агентства, Путін до і під час виборчої кампанії узяв на себе значні зобов'язання по витратах держави, хоча члени економічної команди уряду рекомендували проводити бюджетну консолідацію.

Путін вже підвищив зарплати бюджетникам, пенсії і соціальні дотації, а крім того пообіцяв збільшити витрати на армію і охорону здоров'я і продовжити підвищення зарплат, нагадує Fitch. За розрахунками агентства, виконання всіх цих обіцянок може обійтися в 160 мільярдів доларів, або 8% від прогнозованого ВВП Росії протягом 6 років президентства Путіна.

Повільний прогрес РФ в скороченні ненафтогазового дефіциту до передкризового орієнтиру в 4,7% ВВП є одним з чинників, що обмежують суверенний рейтинг країни поточним рівнем "BBB" за версією Fitch.

Агентство вказує, що Путін під час передвиборної кампанії визнавав необхідність структурних економічних реформ, проте Fitch поки не упевнено, що заявлений реформаторський порядок денний перейде в площину реальних дій.

Оцінюючи потенціал політичних реформ в Росії, Fitch відзначає ознаки того, що влада реагує на незадоволеність певних шарів суспільства після парламентських виборів в грудні 2011 року, яке виражається позапарламентською опозицією.

Нагадаємо, ЦВК РФ підрахувала 99,99% бюлетенів, Путін набрав майже 64% голосів.