"З точки зору міжнародно-правових питань це неможливо. Адже якщо Україна звернутися до Німеччини про видачу ув'язнених - нам просто в обличчя посміються", - сказав він.

Читайте також: Я допомагала мамі пересуватися, — Євгенія Тимошенко

За словами міністра, договір про правову допомогу та угоди в рамках Ради Європи прямо не регулюють ці питання, а для того, щоб це стало можливим, повинна існувати відповідна правова база.

"Ми чуємо від сторони захисту Тимошенко аргументи, що це не заборонено, але оскільки ці відносини лежать у сфері кримінального та адміністративного права, то ці принципи тут не працюють. У цій сфері працює принцип: дозволено тільки те, що наказано законом", - сказав Кожара.

Відповідаючи на питання, чи можна прийняти зміни до українського законодавства, що дозволяють лікування екс-прем'єра за кордоном, Кожара відповів: "На рівні національного законодавства не можна прийняти закон про Тимошенко, адже закони - це універсальні загальнообов'язкові правила поведінки".

"Тобто якщо ми говоримо про те, що в Україні перебуває понад 200 тисяч засуджених, то це має стосуватися всіх, і кожен матиме право поїхати до Німеччини в клініку "Шаріте" на лікування", - підкреслив Кожара.

Нагадаємо, захист Юлії Тимошенко уже підготував скаргу для Європейського суду. Цього разу адвокати спробують отримати рішення європейської Феміди щодо несправедливості затягування питання про операцію екс-прем'єра.