Про це йдеться у зверненні на ім'я прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, який підписали нардепи з різних фракцій, а також лідери профспілкових організацій гірників Віктор Турманов, Михайло Волинець та Микола Волинко.

Підписанти зазначають, що міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин самоусунувся від роботи в міжвідомчої комісії, створеної за дорученням Прем'єра для врегулювання проблем галузі.

До складу комісії не увійшли міністри економіки, фінансів та соціальної політики, керівники НКРЕКУ, ДП "Енергоринок" і губернатори. Фактично в комісії працювали начальники відділів міністерств, радники міністра, народні депутати та представники профспілок.

Комісія повинна була закінчити свою роботу і надати її результати до 2 лютого, однак досі цього не зроблено.

Члени комісії зазначають, що запропонований міністерством енергетики проект меморандуму не містить комплексних заходів для подолання кризових явищ у вугільній галузі. Єдиний важливий пункт, який увійшов в меморандум — це внесення змін до держбюджету 2015 з відновлення (на мінімальному рівні) держпідтримки, капітального будівництва та часткової компенсації собівартості вугілля.

Однак графік погашення заборгованості по латці, запропонований в проекті меморандуму, за словами членів комісії, є необґрунтованим і нереальним, а в нинішніх умовах зупинки вітчизняних шахт та імпорту електроенергії з Росії заборгованість по зарплаті буде тільки рости. У той же час комісія не враховує ці чинники, тим самим ігноруючи суть доручення Прем'єра. Незважаючи на неузгодженість редакції запропонованого проекту меморандуму, міністерство енергетики ініціює його підписання.

Тобто основний результат виконання доручення Кабміну міністр енергетики Володимир Демчишин вбачає не в спробі знайти рішення проблем вугільної галузі, а у формальній підготовці документа, який не містить жодного узгодженого всіма учасниками комісії рішення, — йдеться в листі.

Члени комісії вимагають від прем'єра терміново створити робочу групу у складі профільних міністерств і відомств, визначених у первісному дорученні Яценюка від 28 січня, під керівництвом віце-прем'єр-міністра Валерія Вощевського, який є керівником Антикризового енергетичного штабу України, за участю народних депутатів і представників профспілок , із залученням представників великих компаній зі сфери ПЕК.

Група повинна в найкоротші терміни підготувати і передати на розгляд Кабміну пропозицій з дієвими і погодженими всіма учасниками заходами для вирішення проблем в ПЕК країни.

Нагадаємо, 28-29 січня українські шахтарі провели в Києві пікети будівлі Кабміну і міненерго з вимогою про відставку Володимира Демчишина. Вони вимагали погашення заборгованості по зарплаті і повернення держпідтримки шахт.

Гірники також вимагали відставки міністра енергетики Демчишина, звинувачуючи його у професійній непридатності, розвалі вугільної галузі і відступі від національних інтересів країни при укладанні контрактів на імпорт енергоресурсів з Росії.

Прем'єр-міністр країни Арсеній Яценюк розпорядиться створити комісію з реформування галузі. Відповідальним за захід було призначено міністерство енергетики. 2 лютого комісія повинна була надати прем'єру шляхи вирішення проблем, але досі цього зроблено не було.

Гірники погрожують розпочати страйк у разі незадоволення їхніх вимог.