За даними Держкомстату, жінок в Україні проживає більшість - 56%, а серед журналістів вони становлять 54%. Проте у матеріалах мас-медіа жіноцтво значно поступається чоловікам.

У середньому експерти ІМІ за місяць проаналізували близько тисячі матеріалів в інтернет-виданнях та 550 - у друкованих ЗМІ.

Чоловіки є героями 80%публікацій, лише 20% матеріалів ЗМІ присвячені жінкам. При цьому жінки у переважній більшості випадків згадуються у світській хроніці, плітках про сімейне життя відомих людей, описі суконь тощо.

Читайте також: З початку року на журналістів скоєно 54 напади, - статистика

82% всіх експертів є представниками чоловічої статі, і лише 18% припадає на жінок. Представниці жіночої статі виступають експертами у питаннях медицини, культури і права. А от новини економіки і політики вони майже не коментують, за винятком коментарів від прес-секретарок, в яких вони виступали швидше не як експерти, а як коментатори.

Переважають чоловіки й на ілюстраціях 76% проти 24%. Зауважимо, жіночі фото ілюструють зазвичай світську хроніку, рубрики "Сім'я" чи "Здоров'я".

Найгірший гендерний баланс у журналах (100% героїв матеріалів у проаналізованих цього місяця журналах - чоловіки), найкращі показники були продемонстровані газетами (63% героїв - чоловіки).

Читайте також: Рада прийняла законопроект про реформування ЗМІ

Проте на думку експертів, такі дані можна пояснити специфікою видань - газети досить часто друкують життєві історії, героями яких переважно виступають жінки.

Головними героями жінки виступають у матеріалах на соціально-побутову тематику. Винятком є публікації, присвячені Юлії Тимошенко, яка також була єдиною героїнею політичних матеріалів у вересні.

Крім того, за даними Міжнародної Федерації Журналістів, зарплата журналісток в Україні приблизно на 30% менша від зарплати чоловіків (в Росії – на 9%).