"Рій" мініатюрних дронів

Канадський вчений хоче створювати інтерактивні об'єкти та інтерфейси з об'ємних пікселів. Як варіант, професор Роель Вертегаал з Queens University пропонує використовувати крихітні літальні апарати.

Система BitDrones включає в себе три види дронів, оснащених матричними дисплеями, гнучкими сенсорними екранами і камерами, та об'ємними гнучкими рамами – відповідно до покладених на них завдань.

На відміну від сучасних технологій доповненої реальності, людина зможе торкнутися до пікселів та бачити їх без шолома чи спеціальних окулярів.

Наразі технологія BitDrones підтримує роботу одночасно 12 апаратів, розміром з мобільний телефон. У майбутньому ж розробник планує збільшити їх кількість до кількох тисяч, а габарити зменшити до півтора сантиметра.

Операція з пересадки обличчя

Пожежник Патрік Хардісон сильно обгорів на завданні в 2001 році та фактично втратив своє лице. Повернути йому людську подобу взялася команда медиків з Лангонського медичного центру при Нью-йоркському Університеті.

Плануючи операцію, лікарі використали 3D-технології, щоб максимально точно прорахувати моделі голови донора та реципієнта.

Сам пацієнт за рік підготовки пройшов близько семи десятків різноманітних процедур з відновлення шкірного покрову. Операція, яку провели у серпні, тривала більше доби.

У підсумку пластичні хірурги, окрім лиця, пересадили Патріку вуха, частину кісток обличчя, ніс, вії, а також скальп із зачіскою донора.

Гра-конструктор від Microsoft

Дітей вчитимуть будувати алгоритми через популярну комп'ютерну гру-конструктор Minecraft. Управляти елементами гри юний геймер зможе за допомогою спеціальних команд у вигляді блоків, які необхідно розставити у певній послідовності.

Додаткові уроки, закладені у програму, навчать користувача азів програмування. Пізнавальна гра розрахована на дітей від шести років, і доступна на сайті розробника – наразі лише в англомовній версії.

Читайте також: Нова технологія управління сенсорним екраном, "розумний" годинник без цифрового дисплея