Однак, як пише видання zhyvyaktyvno.org, факторів, які впливають на лібідо насправді значно більше.

Гормони

На лібідо найбільше впливають естроген та тестостерон. Тож будь-які зміни гормонального фону відбиваються й на сексуальному бажанні.

Скажімо, у період перед овуляцією у жіночому організмі зростає кількість естрогену, тож зростає і жіноче лібідо. А от після народження дитини жіночий організм виробляє гормон пролактин, який знижує сексуальний потяг.

Індивідуальні особливості

У цьому пункті йдеться про антропологічні особливості, різницю в обміні речовин партнерів тощо. Так, багато досліджень показують, що брюнетки мають сильніше сексуальне бажання, ніж білявки. Також вище лібідо у невисоких людей. Люди, які страждають зайвою вагою, гірше відчувають потяг.

Лібідо залежить від спадковості

Спадковість

Як показують дослідження, сила лібідо залежить і від спадковості. Тобто, якщо батьки мають високе лібідо, то й у дитини воно буде таким же.

Харчування

Лібідо залеживть від харчуання

Виявляється, сексуальний потяг дуже залежить від харчування. І справа не в афродизіаках, ефективність яких не доведена на науковому рівні. Важливим є щоденний раціон. Так, сексологи радять для підвищення лібідо їсти більше овочів, трав (особливо петрушку, кріп), фрукти, рис, макарони із твердих сортів пшениці тощо. А от алкоголь та солодощі краще знизити до мінімуму.