Пряма трансляція на
Останні випуски

Німеччина пропонує послабити санкції проти Росії в обмін на введення миротворців ООН на Донбас

- Читать новость на русском
 Зіґмар Ґабріель
Зіґмар Ґабріель

Санкції щодо Росії можуть бути послаблені, якщо буде досягнута домовленість щодо введення миротворчої місії ООН на Донбас.

Таку думку під час Мюнхенської конференції з безпеки висловив міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель, передає DW.

"Нереалістичною є стовідсоткова реалізація Мінських угод без пом'якшення санкцій щодо Росії", – заявив німецький міністр.

Читайте також: Миротворці на Донбасі: як уявляє місію ООН міжнародна спільнота

Про пом’якшення санкції щодо Росії Зіґмар Ґабріель заявив і під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

При цьому німецький міністр зазначив, що офіційна позиція щодо санкцій є іншою, "проте ця ідея [пом'якшення санкцій] могла б стати однією з реалістичних можливостей".

Він також нагадав, що досі існують розбіжності між Росією та іншими країнами у баченні майбутньої миротворчої місії ООН на Сході України. Росія виступає лише за те, щоб миротворці ООН були прикріплені до спостерігачів ОБСЄ і діяли лише на лінії зіткнення. У той час як решта країн, і Україна в тому числі, виступає за те, щоб миротворці мали ширший мандат, діяли на всій окупованій території та мали доступ до українсько-російської ділянки кордону, яку не контролює Україна. Росія виступає проти таких повноважень.

Читайте також: "Русскій мір", прапор з Авдіївки і миротворці на Донбасі: про що говорив Порошенко у Мюнхені

Він також нагадав, що виступає за повноцінне припинення вогню на Донбасі та відведення важкого озброєння від лінії зіткнення. За його словами, та пропозиція розгортання миротворчої місії ООН на Сході України, що запропонована Володимиром Путіним, вже півроку розглядається і настав час пришвидшити прийняття рішення.

Варто додати, що під час Мінської конференції можлива зустріч міністрів закордонних справ "нормандської четвірки", де обговорюватимуть можливість введення миротворців ООН на Донбасі.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі