Пряма трансляція на
Останні випуски

Німеччина захищає РФ та ситуація на Донбасі: чим відзначився другий день конференції в Мюнхені

- Читать новость на русском

Санкції проти Росії можна знімати, щоправда, поетапно. Допоможе у цьому введення миротворчої місії на Донбасі. Це на Мюнхенській конференції заявив міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель. Водночас американські партнери навпаки запевняли Петра Порошенка, що антиросійські санкції будуть в силі, доки територіальну цілісність України не відновлять.

У другий день конференції Петро Порошенко та міністр оборони США Джеймс Меттіс поговорили про ситуацію на Донбасі та спроби Росії підірвати мирний процес. Співрозмовники, серед яких був і спеціальний представник Президента США з питань України Курт Волкер, наголосили на важливості збереження антиросійських санкцій до відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

Читайте також: "Дотиснути Росію": Порошенко назвав умову для введення миротворців на Донбас

"З міністром оборони США Джеймсом Меттісом обговорили ситуацію на Донбасі та необхідність розміщення миротворчої місії ООН на Донбасі відповідно до принципів ООН та цілей мінського процесу", – зазначив Президент України Петро Порошенко.

Несподіванкою стала промова міністра закордонних справ Німеччини Зігмара Габріеля, який вважає, що миротворча місія на Донбасі дозволить послабити санкції щодо Росії. Політик заявив: у переговорах з російською та українською владою Європа не має намірів змінювати свою позицію, але й не хоче бути ворогом для Росії. І додав, що європейці мають сприяти відновленню стабільного життя російського народу.

Ідея ввести активну миротворчу місію ООН на Донбас наразі особливо необхідна. Запровадження такої місії і початок перемир'я може дозволити поступове послаблення санкції щодо Росії. І ми, європейці, ми, німці, повинні також докласти зусиль до покращення життя людей на Донбасі,
– заявив Зігмар Габріель.

Про макрофінансову допомогу Україні Порошенко поговорив із Президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером, а з делегацією Конгресу США порадився щодо того, як звільнити Крим. Окрім цього, гарант зустрівся із прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей. Їй подякував за продовження навчальної місії для українських військових в рамках операції Orbital, та запросив прем'єра відвідати Україну.

Читайте також: Кінцеве рішення залишається за Путіним, – депутат Заліщук про введення миротворців на Донбас

А от запланована зустріч глав "нормандської четвірки", ймовірно, не відбудеться і сьогодні, 17 лютого. Міністри закордонних справ країн-учасниць мали зустрітись ще у перший день конференції, та через зміну планів міністра закордонних справ Німеччини Зігмара Габріеля зустріч так і не відбулась.

Що таке Мюнхенська конференція?
Це зустріч світових політиків, яка щороку відбувається в Мюнхені. Одним із найголовніших питань конференції є виклики, які постали перед країнами, і шляхи вирішення конфліктних питань.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі