Про це пише HUBs.

– Чому, на Ваш погляд, відбувається зниження відрахувань до держбюджету від діяльності компаній з організації держлотерей? Якими були ці відрахування в 2016 році? Який дохід може отримувати держбюджет при легалізації ринку?

– По цифрах я зараз не готова говорити ... Ми в минулому році намагалися (врегулювати питання з лотереями – Ред.) і я думала, що Міністерство фінансів подасть і зареєструє законопроект щодо врегулювання в цілому гральної діяльності в Україні, і в цьому документі повинно було бути якась концептуальна зміна в частині лотерей.

Однак цей законопроект не зареєстрований і не був оприлюднений. Тому на сьогоднішній день ми можемо сказати, що по тій кількості законопроектів (про гральний бізнес – Ред.), які вже є в Комітеті, є необхідність розглядати і говорити далі з урядом щодо їхніх планів з цього питання на поточний рік: чи є у них напрацювання, чи є бачення, як можна поступати в частині державних лотерей і інших видів грального бізнесу.

– Чи пов'язані низькі доходи до держбюджету від діяльності держлотерей з тим, що в Україні не прийняті нові Ліцензійні умови? І чи зможуть компанії з російським капіталом, які потрапили під економічні санкції, працювати в Україні після прийняття нових Ліцензійних умов?

– Зараз немає! Я так розумію, що ті компанії, яким заборонено працювати в зв'язку з економічними санкціями, вони де-юре не працюють в Україні, а де-факто – не знаю.

– Доповідали представники Мінфіну на якомусь із засідань Вашого комітету про причини того, чому до цього часу не прийняті нові Ліцензійні умови для проведення держлотерей?

– Ви знаєте, вони не пояснюють, чому відбувається затягування. Хоча напередодні прийняття бюджету-2017 були обіцянки (з боку Кабміну – Ред.), що ми (в ВРУ – Ред.) будемо розглядати цей законопроект, тому що він є бюджетоутворюючим, але ми його в підсумку так і не розглянули. І більш того, він не був навіть зареєстрований. Тому зараз більше запитань, ніж відповідей.

В Україні далі розмов про врегулювання питання щодо легітимізації грального бізнесу справа поки не просунулася. Більш того, на практиці не реалізується навіть чинне законодавство. Наприклад, ще в 2012 році був прийнятий новий закон "Про державні лотереї". Але Міністерство фінансів досі не прийняло Ліцензійні умови для організаторів державних лотерей, як було записано в законі. Компаніям – операторам держлотерей – просто продовжили "старі" ліцензії.

За фактом, ринок держлотерей сильно "тінізований". Відрахування до держбюджету – низькі. Це при тому, що в держреєстрі офіційно зареєстровано понад 160 держлотерей. Та й в цілому ринок азартних ігор (незважаючи на їх офіційну заборону) продовжує процвітати в "тіні". При цьому, дві компанії – організатори держлотерей в Україні – і зовсім потрапили під економічні санкції від РНБО в зв'язку з російською агресією. Тим часом в парламенті безуспішно припадає пилом з десяток депутатських законопроектів про детінізацію ринку лотерей та азартних ігор. Урядовий же законопроект до Верховної Ради так і не надійшов.