Як зауважує Der Spiegel, це був перший за десятиліття випадок, коли в російській техніці для пілотованих космічних польотів, яка в принципі є надійною, виникла суттєва проблема – до цього подібне траплялося лише під час безпілотних польотів.

Читайте також: Аварія ракети "Союз": що трапилось та чи загрожує це місії на Міжнародній космічній станції

Надійність ракети типу "Союз-ФГ" до цього була стовідсотковою у 60-ти запусках.

Негативні наслідки падіння ракети "Союз" для США і Росії

Наразі ракета-носій "Союз" – єдиний літальний апарат, що дозволяє здійснювати польоти людини в космос і постачати станцію продовольством, тому проблема, що виникла із "Союзом", імовірно, завдасть істотної шкоди дослідницькій роботі на МКС, де перебуває екіпаж із трьох осіб на чолі з німецьким астронавтом Александром Герстом, припускає автор публікації.

За інформацією Le Temps, три космонавти прибули на станцію 6 червня на кораблі "Союз МС-9", орбітальний ресурс якого становить 200 днів. Таким чином, екіпаж повинен повернутися на Землю до кінця року. Якщо причину відмови ракети-носія "Союз" не з'ясують і не виправлять до того часу, то, можливо, МКС залишиться без продовольства на невизначений термін, зазначає швейцарське видання.

Це (невдалий запуск ракети "Союз" – "24") нове випробування для російсько-американського співробітництва в космосі,
– робить висновок газета, додаючи, що на довготривалій співпраці двох країн у космічній сфері позначаються і геополітичні труднощі, викликані, зокрема, окупацією Криму Москвою і звинуваченнями у втручанні в американські президентські вибори в 2016 році.

Читайте також: Аварія ракети "Союз": джерело назвало ймовірну причину

Що буде з польотами на МКС

The Washington Post нагадуючи драматичні події четверга пише, що американський астронавт Нік Хейг і російський космонавт Олексій Овчінін пролетіли половину шляху в космос, а потім раптово почали рухатися в іншому напрямку. За повідомленням НАСА, у зворотному напрямку вони падали 50 кілометрів, і після приземлення їх швидко виявили рятувальні команди, які відвезли чоловіків на космодром, де відбулася їхня емоційна зустріч з родинами.

Олексій Овчінін та Нік Хейг
Наразі Олексій Овчінін (ліворуч) та Нік Хейг перебувають у задовільному стані

Відмова ракети-носія "Союз" спричинила переполох у NASA, продовжує американське видання, адже аварія фактично ставить хрест на всіх польотах американців і росіян в космос аж до завершення розслідування причин і обставин того, що сталося. Після припинення польотів на космічних човнах NASA протягом семи років користувалася російської ракетною технікою для доставки американців на космічну станцію та їх повернення на Землю.

Аварія "Союзу" створює колосальне навантаження на NASA та компанії Boeing і SpaceX, які, як сподівається американське космічне агентство, будуть доставляти астронавтів на МКС. NASA недавно оголосила, що ні та, ні інша компанія цього року не здійснять навіть непілотований випробувальний політ, і що перші польоти з астронавтами на борту можуть відбутися не раніше середини 2019 року.

Нам би хотілося мати більше однієї діючої системи, а зараз їх у нас, за моїми підрахунками, рівно нуль,
прокоментувала для WP екс-заступник директора NASA Лорі Гарвер.

"Можна згадати ті рішення, які були ухвалені – відмова від шатлів, рішення Конгресу не виділяти фінансування в перші роки комерційних польотів, через що у Boeing і SpaceX відбулися затримки. Озираючись назад, розумієш, що це були нерозумні рішення", – констатував експерт із космічної політики Джон Логсдон.

Читайте також: Коли перший космічний Boeing з людьми покине Землю: у NASA назвали дат