Гураля називають "людиною Пшонки"

Правий сектор та афганська сотня самооборони зірвали представлення Володимира Гураля прокурором Львівщини та не допускають його до робочого місця.

"Влада державна обіцяла нам, що кожного посадовця будуть погоджувати з народом, громадськими організаціями, а на факт було тихе призначення людини, яка по своїх моральних якостях абсолютно не відповідає своїй посаді, на яку призначили", – вважає сотник Ігор Шепа.

Володимир Гураль вже працював на посадах прокурора Львова та заступника прокурора області. Місцеві називають його людиною Пшонки.

"Є наказ Генерального прокурора, Гураль його виконав, керівництво його представило, він є керівник. Блокування роботи прокурора області - це не вихід із ситуації", - заявив заступник Прокурора Львівської області Андрій Палюх.


Прокурорів призначають на певних умовах, - ЗМІ

Окремі ЗМІ стверджують, що умовою, яку поставили перед Гуралем перед його призначенням, було відкриття кримінальної справи проти мера Львова Андрія Садового.

"Зацікавленими особами поширюються провокаційні чутки про начебто призначення претендентів на прокурорські посади через винагороду також про те, що нібито даються вказівки прокурорам нижчого рівня про якісь замовні справи і про фабрикацію тих справ. Жодних вказівок що стосується направленості чи скерування розслідування по кримінальних справах чи по матеріалах перевірки мною особисто не давалося", - спростував інформацію Генеральний прокурор України Олег Махніцький.


Новий призначенець в МВС Василь Пісний - рекетир в минулому

Звинувачення лунають і на адресу одного з вищих посадовців міліції Василя Пісного. Колишній перший заступник голови Львівської облради відтепер буде боротись із економічною злочинністю усієї України. В біографії Пісного знайшлись цікаві факти, що сягають 90-х років.

"Пані Береза стверджує, що пан Василь Пісний вимагає в неї близько 7 тисяч доларів, для цього її привозили до нього додому, тримали в підвалі і погрожували. Це є чітко прописано в матеріалах справи", - розповіла журналіст сайту "Наші гроші. Львів" Наталя Онисько.

За інформацією журналістів, у минулому Пісний займався контрабандою спирту і отримав прізвисько "Антибіотик".

"Проти Василя Пісного була порушена кримінальна справа і за статтею 144 - це рекет, він 5 місяців просидів у СІЗО. Було слідство, яке проводила прокуратура, внутрішня безпека і в результаті його виправдали", - каже журналіст сайту "Наші гроші Львів" Наталя Онисько.

Виправдали Пісного в 95-му році. З того часу йому судилося стати генерал-летейнантом міліції, займати високі посади, утримуватись на них при різній владі, стати власником земельних угідь та успішного бізнесу.

"З моєї точки зору він був нормальним керівником УМВС, і головне, що він проявив свою позицію уже після того, як втратив свою посаду: не перекинувся, не продався, і не служив тому режиму. Мало того, саме він допоміг в критичний момент вивести озброєних міліціонерів львівського підрозділу на Майдан для захисту людей. Звичайно, це не є індульгенцією і звичайно, як і в кожного керівника, генерала, у нього є недоброзичливці. Не сумніваюсь, що є багато помилок, але досвід спілкування з ним дозволяє мені стверджувати, що це патріот, професіонал і людина, яка чує критику", - вважає екс-міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.

"Не корумпованих міліцейських чиновників - їх не існує в природі. Тому що сама система міліції налаштована саме на корупцію. Прожити на міліцейську зарплату практично неможливо. І вся міліцейська вертикаль була побудована на тому, що ті, хто стоїть нижче, обдирали когось, несли частку наверх", - сказав речник СБУ (2005), головний редактор сайту "ОРД" Станіслав Речинський.


"Міні-Пшонка" в Харкові

Ще одним одіозним кадровим рішенням нової влади називають призначення керівником прокуратури Харківської області Василя Синчука.

"На Харків пройшла людина, якого називають "Міні-Пшонкою. Тому що це - дійсно людина з маєтками, з псарнею, з стайнею, з величезним майном в самому Харкові. І вся його заслуга, так сказати, перед революцією - в тому, що він не зійшовся характерами з Допою і Гепою. Ну так вибачте: він і до цього так сильно крав", - каже речник СБУ (2005), головний редактор сайту "ОРД" Станіслав Речинський.

"Люди, які були, які займали ключові посади в системі Генпрокуратури пана Пшонки, сьогодні призначаються на керівні посади в областях, в тому числі в Закарпатській області, Львівській. Це можна говорити про різні регіони. Зятя Медведька призначили заступником прокурора міста Києва. Про що ми можемо далі говорити? Як ця прокуратура боротиметься з корупцією?" – запитує політолог Михайло Басараб.


Призначення здійснюються згідно з партійним квотуванням

Призначення, в тому числі у силових структурах, здійснюються новою владою згідно з партійним квотуванням. Експерти називають це неприпустимою помилкою, адже партії не мають відповідного кадрового резерву і не керуються професійними якостями кандидатів.

"Ситуація, мабуть, найбільш плачевна - це в Генеральній прокуратурі. Проходять на посади начальників обласних прокуратур особистості ну відомі всій Україні. Створюється враження, що або Голомша, або "Свобода" просто-напросто продають квитки на вхід до Генеральної прокуратури. Може, таким чином намагаючись створити собі передвиборчий фонд", - каже речник СБУ (2005), головний редактор сайту "ОРД" Станіслав Речинський.

"По тому, як формується нова Генеральна прокуратура, я бачу тільки, що більше ризиків, що вона нікого не розслідує. Я маю на увазі - з організаторів терору", - розповів голова Люстраційного комітету при Кабінеті міністрів Єгор Соболєв.


Більшість погані поки що на свої місцях, - активісти

Учасники протестів на Майдані пікетують Державну пенітенціарну службу. Кажуть: керівні позиції в правоохоронних органах і досі посідають люди, які були задіяні в репресивному апараті.

"Ми прекрасно розуміємо, що більшість цієї погані поки що лишаються на свої місцях. Поки що у них не згоріли машини. До них додому не приїжджали. Нас цікавлять зміни вже зараз. Завтра ми чекати не будемо. Втрачати нам нічого. На місцях нічого не лишиться. Або не лишиться нас живих, або їх", - заявив активіст ВО "Свобода" Євген Карась.

"Кожна колонія - це приватний бізнес. Де робляться величезні гроші. Б'ють там, ламають ребра, на Харкові ґвалтують людей кийками, або змушують одних ґвалтувати інших. Знімають це все на камеру, щоб потім, таким чином, шантажувати. Поки що ці люди знаходяться на тих же посадах, на яких знаходилися останніх ось кілька років. Так. За невеликими незначними там перетасовками", - розповів голова правозахисної організації "Право волі" Ігор Гаркавенко.


Експерти втратили надію на перевиховання корупціонерів

Експерти стверджують, що надії на перевиховання корупціонерів в погонах – марні. Ті чиновники, які в 2004 році приєдналися до команди переможців Помаранчевої революції, згодом перейшли до табору регіоналів. Незмінною була лише їхня корупційна діяльність.

"Залишаються внутрішньовідомчі лобістські групи. Тобто це ті групи, які сформовані роками. Тобто люди, які на цих посадах "заробили" великі статки. Люди, між якими є кругова порука. Ці угруповання контролюють ситуацію всередині відомств в незалежності від зміни вищого керівництва держави. У них є можливість таким чином впливати на певні призначення", - розповів політолог Михайло Басараб.

"У мене - дуже великі сумніви щодо того, що ось саме керівництво - міліцейське, прокурорське - воно може бути перевиховане. І їх мотивація, коли вони зараз йдуть служити знову - це мотивація мародера, який з палаючої будівлі намагається телевізор винести. Тобто наостанок щось вкрасти. На жаль, це - бізнесмени, це - не правоохоронці. Вони всі - бізнесмени", - вважає речник СБУ (2005), головний редактор сайту "ОРД" Станіслав Речинський.

"Новий генеральний прокурор і новий міністр внутрішніх справ нічому не навчили. Я думаю, що намагаються збудувати нову міліцію, нову Генеральну прокуратуру з людей, які стару спаскудили. Ви ніколи не зможете навести порядок з людьми, який цей безлад зробили, які зробили цю систему мародерства", - пояснює голова Люстраційного комітету при Кабінеті міністрів Єгор Соболєв.


Призначення будуть переглянуті, - Аваков

Тим часом, головний міліціонер країни Арсен Аваков повідомив, що всі призначення, які відбулись останнім часом, будуть переглянуті.

"Ми можемо, напевне, говорити про наслідки відвертої корупційної дії, пов’язаної з купівлею посад – раз. Друге: Ми можемо говорити про те, що лідери вчорашніх опозиційних політичних сил, а нині провладних політичних сил отримали певні квоти і намагаються посадити в певні високі крісла людей, які відзначились особистою відданістю і будуть робити те, про що їх прохатимуть", – висловив думку політолог Михайло Басараб.