За попередніми підрахунками, з початку року банки вже видали понад 300 мільйонів гривень. Гроші витрачають на утеплення стін, заміну вікон чи встановлення твердопаливних котлів.

В фінустановах кажуть: щодня оформляють до 400 договорів. Вигідно, як позичальникам, так і фінансистам. Адже Держагентство з енергоефективності покриває до 20% від виданої позики, але не більше п'яти тисяч гривень.

Банкіри переконують, що кредит можна отримати за один день, але підготуватися потрібно ретельно.

Наприклад, кредит на котел:

1 крок: потенційний позичальник вибирає товар в магазині і надає рахунок з усіма
необхідними документами банку.

2 крок: банк ухвалює рішення про надання кредиту.

3 крок: позичальник сплачує перший внесок в розмірі 10% від вартості котла і надає в банк відповідні документи.

4 крок: після укладення кредитного договору банк перераховує гроші, а позичальник надає платіжку, що підтверджує отримання ним котла.

5 крок: Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України відшкодовує банку до 20% "тіла" кредиту, але не більше 5 000 гривень

В кредит можна взяти матеріали для утеплення фасаду чи встановлення сонячних колекторів, розповідають фахівці. Якщо ж встановити ще й двокамерні вікна, то на комунальних послугах можна буде економити вдвічі більше.

Аби енергокредити були доступними і для тих, хто отримує субсидії, уряд дозволив збільшити максимальний розмір компенсації по кредиту до 70%.

Читайте також: Цієї зими у квартирах буде ще холодніше