Треба "тримати тонку грань", про це глава Верховної Ради розповів в інтерв'ю виданню Фокус.

Читайте також: Термінологічне непорозуміння: міністр спробував заспокоїти ЗМІ, обурені указом Зеленського

Разумков при цьому зазначив, що "багато політиків часто говорять речі, які не відповідають дійсності".

І як їх за це карати? Аналогічна ситуація – з медіа. Коли ЗМІ використовують як інформаційну зброю, чи потрібно вводити за це кримінальну відповідальність?
– зазначив він.

Глава Верховної Ради вважає, що потрібно шукати механізми боротьби з фейками, адже вони формують негативний імідж України в Європі та США.

"Фейки – це величезна проблема. Під час виборчої кампанії я особисто не раз з ними стикався. Я вважаю, якщо видання займається фейками, це вже не журналістика. Це частина брудної політичної боротьби", – пояснив спікер.

Він додав, що "свобода слова – одна з важливих позицій в Україні, чим не можуть похвалитися багато наших сусідів". Її треба "зберегти і примножити", але не "виливати на когось відро помиїв".

Хто пропонував кримінальну відповідальність?

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський. Так, 6 листопад у Верховній Раді під час слухань з питань безпеки діяльності журналістів він виступив за посилення відповідальності журналістів за поширення неправдивої або маніпулятивної інформації.

  • Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів розробити законопроєкт про вимоги та стандарти новин до 31 грудня 2019 року.
  • Глава держави також очікує від Кабміну розробку законопроєктів, які заборонять росіянам володіти або фінансувати медіа в Україні та посилять відповідальність за порушення законодавства про інформацію.