Президентка змогла залишити кафе лише після того, як правоохоронці оточили двері закладу, а учасників акції та журналістів відтіснили від входу. Про це повідомляє "Новости-Грузия".

Важливо: Тбілісі протестує: все, що потрібно знати про мітинги в Грузії

Про місцеперебування Зурабішвілі мітингувальники дізналися з повідомлень опозиційних ЗМІ. Кафе, де вечеряла пані президент, було неподалік від проспекту Руставелі, де зібралися учасники акції протесту. Декілька з них спробували потрапити в заклад харчування, але їм завадила президентська охорона.

Протестувальники вимагали зустрічі з президенткою, яку звинуватили у відсутності інтересу до подій у державі – мовляв, вона "спокійно вечеряє в двох кроках від акції протесту опозиції", тож її "не цікавить політична криза в країні".

Відзначимо, що у столиці Грузії ввечері у понеділок, 25 листопада, понад 15 тисяч людей зібралися біля будівлі парламенту. Вони вимагали провести парламентські вибори у 2020 році за пропорційною системою замість змішаної.

Дивіться відео з місця інциденту:

Дивіться також: У Тбілісі поліція атакувала демонстрантів газом та водометами: фото та відео

Протести у Тбілісі біля парламенту Грузії: основне

У червні цього року правляча партія "Грузинська мрія" поступилася вимогам опозиції та учасників акцій протесту у червні та липні 2019 року. Там пообіцяли перейти зі змішаної системи парламентських виборів на пропорційну до 2020 року.

  • Підготовлений відповідний законопроєкт 14 листопада на голосуванні провалили самі ж депутати від "Грузинської мрії".
  • Опозиція і громадські активісти звинуватили владу в обмані, а в самій правлячій партії виникла криза – відразу 12 депутатів покинули парламентську більшість.
  • Протестувати почали 14 листопада. Уже 17 листопада біля всіх трьох входів до парламенту розбили намети та встановити цілодобове чергування.
  • Через кілька днів,18 листопада, протестувальники мішками з будівельним сміттям і піском перекрили вулиці, якими депутати на службових автомобілях під'їжджають до будівлі.
  • Цього ж дня поліція розігнала пікетувальників, "зачистила" намети та барикади. При цьому поліцейські застосовували сльозогінний газ та водомети.
  • Під час "зачистки" затримали 37 учасників акцій. Шестеро осіб постраждали, серед них – двоє правоохоронців. Наразі протести тривають – учасники акції вимагають виконання вимог.