“Трохи більше 1 мільярд 900 - це дуже серйозна сума, з них половина - це будівельні роботи, трохи більше половина - це оснащення, обладнання. Ми ж говоримо, що це буде лікарня не сьогодні, а - на завтра, тому ми повинні купувати більш сучасне обладнання”, - сказав міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко.

Поки ж батьки хворих дітей з нетерпінням чекають на новий корпус, на старий не жаліються. Тетяна Савченко, мати Даниїла, якому поставили діагноз пластична анемія, приїхала з Харкова. Каже - там умов лікування для дитини без імунітету взагалі не було.

Однак і в "Охматдиті" від інфекції не втекти - жаліються медики, адже приміщення збудоване ще в 30-х роках. Місць катастрофічно не вистачає. На новий корпус покладають великі надії. Мовляв, там можна буде робити трансплантацію органів, яку сьогодні здійснюють лише за кордоном.

“Від 150 тисяч доларів в Білорусії, 200 тисяч, а то й більше - в Росії, і від 250 тисяч євро - в Німеччині і Австрії. Якщо держава не тільки побудує корпус, але й буде забезпечувати на 100% лікарськими засобами, то для батьків все буде безкоштовно”, - каже член опікунської ради Центру онкогематології "Охматдиту" Олена Мацібох.

На новий корпус лікарні чекали 10 років. Коли він буде збудований, візьмуться за реконструкцію головного корпусу лікарні.