Про це він заявив під час ефіру на телестанції Trwam, передає Polskie Radio.

Читайте також: Глава МЗС Польщі відзначився черговою резонансною заявою щодо України

Під час ефіру Моравєцький обговорив питання біженців та мігрантів у Європі.

"Польща приймаючи українських біженців, допомагає розвантажити напругу на східному фланзі Євросоюзу. Проте, Європейська Комісія цього не помічає, тож, ми будемо звертати нашим партнерам на це увагу", – зазначив він.

Новопризначений прем'єр наголосив, що Польща вважає, що рішення приймати чи не приймати біженців – це її власна прерогатива. І додав, що Польща прийняла дуже багато біженців з України, де триває війна.

Європейська Комісія ніби не помічає, що на Сході України війна, там гинуть тисячі людей,
– наголосив він.

За словами Моравєцького, Польща не допустить шантаж та погрози з боку ЄС щодо можливого припинення дії структурних фондів за те, що Польща не приймає біженців:

"Польща – це дуже гордий, важливий, великий народ. А завдяки нашій політиці 500+ та іншим продемографічним заходам він буде ще більшим. І ми не дозволимо такого роду шантаж. Ми навіть думки такої не допустимо", – заявив поляк.

Крім цього Матеуш Моравєцький впевнений, що стосунки з Україною необхідно будувати на історичній правді і нагадав, що "не можна забувати про такі події як геноцид на Волині".

Нагадаємо, 9 грудня президент Польщі Анджей Дуда призначив новим очільником уряду міністра розвитку і фінансів Матеуша Моравєцького.