Про це заявив голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов після того, як Верховна Рада підтримала ініційований ним законопроект.

"Сьогоднішнє рішення – не просто формальність, а старт для розвитку унікальної туристичної перлини. Скільки зусиль ми доклали, скільки листів написали і розмов із Мінекономіки провели. Далі була підготовка законопроекту, довгі спілкування з депутатами, відстоювання нашої ідеї. Я особисто приїздив на засідання парламентського комітету, переконував, наводив аргументи. Було непросто. Але головне – є результат!", – сказав Максим Степанов.

Він зазначив, що офіційний статус державного курорту забезпечить Куяльницькому лиману надійний захист: "Цим ми зберігаємо його природу, лікувальні властивості, даємо поштовх для інвестицій у розвиток рекреаційного і медичного туризму".

На думку Степанова, статус курорту дозволить залучати інвестиційні кошти на розвиток інфраструктури території, щоб перетворити її на сучасну рекреаційну зону. Причому ці інвестиції будуть захищені, відтак малий і середній бізнес теж будуть зацікавлені у створенні міні-готелів, громадських закладів. Відповідно економіка регіону поповниться новими робочими місцями і надходженнями від туризму.

"Переконаний, що й міжнародні інвестори можуть виявити зацікавленість у розбудові цього курорту. І вони точно будуть упевнені, що і сьогодні, і через 20 років, тут буде рекреаційна територія, а не ферма, завод або житлові комплекси", – зазначає голова ОДА.

Максим Степанов переконаний, що для українців Куяльницький лиман може стати економним варіантом оздоровчого відпочинку і лікування. Так само його послугами можуть користуватися іноземці, як альтернативою Мертвому морю в Ізраїлі, адже цілющі властивості води і ропи Куяльницього лиману ефективно використовуються для відновлення опорно-рухового апарату, нервової системи, органів системи травлення.

Нагадаємо, голова Одеської ОДА Максим Степанов виступив ініціатором законопроекту "Про оголошення природних територій Куяльницького лиману Одеської області курортом державного значення". У квітні 2018 року він звернувся з цією ініціативою до всіх фракцій і груп у Верховній Раді, і в результаті був зареєстрований відповідний законопроект.