Віктор Медведчук, який у Тристоронній контактній групі у Мінську представляє Україну, заявив, що згідно першого етапу обміну планується обмін за схемою "74 на 306", коли Україна віддасть 306 зловмисників заради звільнення 74 заручників Кремля. Про це він розповів у інтерв’ю "Комсомольській правді".

Читайте також: Стало відомо, скільки полонених з обох сторін відмовились від повернення по обміну

При цьому в полоні бойовиків перебуває 157 українців, а в "ЛДНР" підтвердили 94 з них. У той же час бойовики вимагають від України звільнення 386 осіб. Однак наша країна не готова звільнити таку кількість злочинців.

"З урахуванням чинного законодавства, Україна не може провести обмін в такому форматі. Тобто ми цих людей не можемо звільнити, а Донецьк та Луганськ хочуть отримати всіх, кого вони запитують", – заявив Медведчук.

З 80 осіб (386 встановлених без 306, які беруть участь в першому етапі обміну) є ті, хто притягуються до кримінальної відповідальності за особливо тяжкі злочини. За чинним законодавством, ми не можемо звільнити сьогодні осіб, обвинувачених в скоєнні особливо тяжких злочинів, так як на них не поширюється навіть амністія (якби, скажімо, вона була прийнята). Також є особи, які звинувачуються в скоєнні злочинів, не пов'язаних з АТО. Вони залишаються в Україні. Ми їх не звільняємо. Хочу на цьому наголосити, щоб не допустити спекуляцій надалі на цій темі. Саме тому ми пропорційно запропонували Донецьку і Луганську звільнити 74 людини з 94 встановлених,
– додав Медведчук.

Читайте також: Обмін полоненими між Україною та Росією: у Путіна зробили заяву

Варто зазначити, що обмін можуть здійснити до новорічних свят. Однак ця справа може і затягнутися через значну кількість осіб на обмін.

При цьому Віктор Медведчук запевнив, що списки на обмін та умови його проведення він узгоджує лише з Президентом Петром Порошенком. Хоча домовлявся про звільнення він просив у свого кума – президента Росії Володимира Путіна. А на питання про те, з ким частіше зустрічається, відповів "Це занадто особисте питання (сміється). Скажу так: у міру необхідності".

Нагадаємо, 15 листопада президент Росії Володимир Путін і лідер руху "Український вибір" Віктор Медведчук обговорили ситуацію в Україні. Зокрема, український політик звернувся до господаря Кремля з проханням вплинути на ватажків "ЛДНР" щодо пропозиції про обмін полоненими. У відповідь на це Путін дав згоду. Після чого провів перемовини з ватажками "ЛДНР" Ігорем Плотницьким та Олександром Захарченком щодо полонених українців. Деталі цієї розмови розповів лідер бойовиків Захарченко.

На думку українського журналіста, такі перемовини свідчать, що Путін визнав контроль над Донбасом. А військовий експерт Дмитро Снєгирьов пояснив, чому Путін дав згоду на обмін полоненими.

У СБУ вже відреагували на такі переговори.