Дехто з українських полонених, яких утримують у російських в'язницях, мають симптоми коронавірусу. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в ефірі одного з телеканалів.

Читайте також Обмін полоненими до Пасхи: в чому перевага України

Зокрема, мовиться про можливе інфікування COVID-19 у московській в'язниці "Лефортово". Наразі, зазначила Денісова, цю інформацію перевіряють, звернення направили до Уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової.

Раніше міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Олексій Резніков повідомив, що російська сторона ще не надала остаточного списку для обміну полоненими.

Що відомо про новий обмін полоненими

  • Про новий обмін полоненими домовилися під час нормандської зустрічі у грудні 2019 року. Тоді Україна і Росія вирішили, що до наступної зустрічі обміняють полонених за форматом "усіх на всіх".
  • Наприкінці 2019 року відбувся один великий обмін полоненими з російськими бойовиками, додому повернулися 76 українців.
  • 8 квітня Тристороння контрактна група провела відеоконференцію, під час якої сторони досягнули принципових домовленостей щодо списків для взаємного звільнення утримуваних осіб, а також дати – не пізніше Великодня, тобто 19 квітня.