Серед причин такої тенденції тепла зима, високі ціни на ресурс і криза в зоні євро. "Ми звертаємо увагу на те, що існує ризик зниження зростання світової економіки і нафтової галузі", - заявив представник організації.

Попит на ресурс впав за останній квартал 2011 року на 300 тисяч барелів на день. Падіння попиту на нафту було зафіксовано до цього лише в період кризи 2008-2009 років.

МЕА також звертає увагу світової спільноти на зростання геополітичних ризиків для нафтового ринку у зв'язку із загостренням ситуації з Іраном. За даними агентства, попит на нафту в 2011 році склав 89,5 мільйонів барелів на добу. На 2012 рік організація знизила прогноз зростання в 1,1 мільйона барелів на добу замість раніше очікуваного підвищення на 1,3 мільйона барелів.

При цьому в МЕА уточнюють, що падіння попиту в минулому році по відношенню до попереднього частково може бути пов'язано з тим, що зима 2010-2011 років була, навпаки, занадто холодною. Вартість нафти зберігала відносну стабільність з весни: від 100 до 120 доларів за барель на добу. Однак організація зазначає, що ця стабільність була "скоріше уявною, ніж реальною".

Торік неабиякий вплив на ринок нафти зробила і революція в Лівії, одному з найбільших постачальників сировини.