"Різко ці люди (хворі – 24 канал) "припиняють" працювати в церквах, відвідувати ці церкви, у зв'язку з чим ми не можемо визначити коло контактних осіб та провести всі протиепідемічні заходи", – розповіла на брифінгу головна лікарка Одеського обласного центру соціально значущих хвороб Світлана Єсипенко, повідомляє "Думская".

Читайте також Києво-Печерську лавру закрили на карантин: реальна ситуація – фото, відео

Раніше стало відомо, що коронавірус виявили у насельниці Свято-Воскресенського Теплодарського жіночого монастиря УПЦ МП, що на Одещині. Вона працювала в церковній лавці і мала регулярні контакти з людьми. Представник УПЦ МП Діодор не тільки відхрестився від лежачої в лікарні жінки, а й образив хвору, заявивши, що у неї "проблеми з головою".

Схожий випадок стався і в Подільську. Там захворіли священник, що служив у місцевому соборі, та його теща. При цьому церковне начальство повідомило епідеміологам, що чоловік служив зовсім в іншому місці – десь у Знам'янці Іванівського району. Це дуже ускладнило встановлення кола осіб, які контактували з носієм вірусу.


Вони всі приховують один одного і від нас (що хворі – 24 канал). Зараз не знайдеш ніяких кінців. Виявляється, він – сирота і у нього нікого немає,
– обурилася головна лікарка.

За даними медиків, саме у храмах Московського патріархату найчастіше порушуються правила карантину, а деякі священники навіть закликають ігнорувати їх.

УПЦ МП коронавірус церква священники COVID
Оголошення на дверях Успенського кафедрального собору УПЦ МП в Балті на Одещині / Фото "Думская"

що заборонено на карантині обмеження Україна штрафи
Які обмеження діють сьогодні в Україні у зв'язку з карантином / Інфографіка 24 каналу