Раніше активісти заявляли, що концепція заходу – не вшанування пам'яті загиблих у Будинку профспілок, а святкування дня перемоги одеситів над "русским миром".

Читайте також: Чоловік з гранатою хотів атакувати марш націоналістів у Одесі

Участь у заході беруть від 700 до 1 тисячі осіб, в тому числі жителі Києва та Харкова, а за дотриманням правопорядку слідкують співробітники Нацполіції.

Націоналістичний марш у Одесі: відео

Так, марш стартував від пам'ятника Шевченка в однойменному парку та рушив вулицями Пушкінською та Дерибасівською до Грецької площі, що у центрі міста. Також активісти мали намір провести мітинг на Соборній площі.

Націоналістичний марш на Дерибасівській у Одесі: відео

Учасники акції скандували традиційні націоналістичні гасла: "Україна – понад усе!", "Слава нації – смерть ворогам", "Одеса – це Україна" та "Москалів – на ножі", "Одна єдина соборна Україна" тощо. Крім того, активісти тримали у своїх руках українські та червоно-чорні стяги.

Націоналістичний Марш українського порядку в Одесі: відео

Відео з Маршу українського порядку в Одесі

Фото: "Новости N", "Depo. Одеса", "Українська служба інформації", LIGA.net

Нагадаємо, 1 травня в Одесі невідомий стріляв у проукраїнського активіста Сергія Стерненка: нападник вистрелив в область шиї активіста ззаду з пістолета, а потім, під час затримання, стріляв по свідках інциденту. Крім того повідомлялося, що цього ж дня агресивна проросійська активістка літнього віку напала на одного із представників патріотичної організації, яка намагалася завадити проведенню сепаратистського мітингу.

2 травня в Одесі почали діяти безпрецедентні заходи безпеки у зв'язку з поминальними заходами щодо четвертої річниці трагедії у Будинку профспілок. До слова, правоохоронці забезпечуюють правопорядок у місті так званим скандинавським методом.

Трагічні події 2 травня 2014 року в Одесі. В цей день у місті сталися масові сутички між проукраїнськи налаштованими жителями міста та проросійськими колаборантами, які напали на мирних людей. Внаслідок нападу загинуло 6 осіб. Згодом сутички перенеслися на Куликове поле, де було розташоване наметове містечко Антимайдану. Через сутички частина антимайданівців втекли до будинку профспілок. Через загорання всередині будівлі загинули 42 осіб (одна з них – працівниця будинку профспілок).