Арешт Сергія Стерненка сколихнув соціальні мережі. І тут питання лежало не в площині, того "де правда, брат", а в загальному політичному розкладі Одеси.

Читайте також: Як меру Одеси живеться з російським громадянством в Україні

Трохи про ситуацію. 18 листопада мітинг проти будівництва висотного будинку (така знайома для киян ситуація!) в міському саду Одеси переріс в бійку з поліцією. Розбили голову начальнику обласної поліції Дмитру Головіну. В результаті заворушень постраждали понад 20 поліцейських. Приморський суд Одеси заарештував на два місяці Сергія Стерненка, екс-лідера одеського осередку "Правого сектора". Обрана міра запобіжного заходу також передбачає вихід під заставу в розмірі 609 тисяч гривень.

Сергій Стерненко був очільником "Правого сектору" в Одесі. Був на Майдані. Брав участь у "сміттєвій люстрації" в 2014 році. Символічно асоціюється з націоналістичним рухом Одещини.

Одеса – це особливий регіон. Свого часу одесити зламали плани Кремля, не взявши участі у так званій "Російській весні". У той же час, проросійські настрої там досить помітні.

Мер Одеси Труханов – окрема історія. Його рейтинги падають. Причин на це декілька. По-перше, російське громадянство. Про його наявність говорили давно, але близько тижня тому журналісти зробили просту річ – забили номер ІПН Труханова в Базу даних Федеральної податкової служби РФ. Як і очікувалося, наявність паспорта підтвердилася. По-друге, скандальна ситуація з захопленням частини аеродрому Шкільний також відбувалася за участі близьких до Труханова забудовників. Власне, і спроба захопити історично важливого для міста Літнього саду в Міському саду теж пов’язують з мером.

Максим Степанов був призначений на посаду голови Одеської ОДА в січні 2017 року. На місце Михеїла Саакашвілі, який запам'ятався одеситам гучними обіцянками та активним самопіаром.

Максим Степанов зробив досить неочікуваний кроквзявся внести заставу за Сергія Стерненка. Попри те, що "екс-правосек" неодноразово критикував голову ОДА та Президента. Швидш за все, цей вчинок було погоджено з Президентом Порошенком. Таким чином, губернатор робить вчинок і успішний кейс допомоги своєму політичному опоненту (рідкісна для України історія), а одесити отримують нестандартний крок від політика (а ось різні нешаблонні теми одесити дуже люблять).

Який ще є позитив у цій ситуації?

По-перше, самогубна політика Труханова дискредитує проросійський вектор одеського естеблішменту. Навіть виборці мера уже не можуть заплющувати очі на російський паспорт і земельні махінації.

По-друге, внесення застави Степановим є знаком для патріотичного електорату. Мовляв, допомогти можна і політичному опоненту, якщо цілі збігаються.

Читайте також: Петро Порошенко відкрив унікальну для України дитячу лікарню у Дніпрі: фото