Опік від жала чорноморської та середземноморської медузи не є небезпечним для життя людини, але ігнорувати його не можна, повідомляє 24 канал.

Читайте також Медузи атакували узбережжя курортних містечок на Запоріжжі: фото, відео

Особливо уважними рекомендують бути літнім людям, дітям та тим, у кого є проблеми із серцем.

До теми У річці Дніпро в Києві нашестя медуз: що викликало цю аномалію – фото

Також варто розуміти, що у різних людей реакція на контакт з медузою може бути різною. Так, у когось цей опік може пройти за кілька годин, а у когось це може викликати ускладнення, алергічну реакцію, а сам опік може не сходити впродовж кількох років.

Чи небезпечний опік від жала медузи

Чи небезпечний опік від жала медузи

Опік медузи – симптоми

Після того, як медуза вжалить більшість людей відчувають печію та біль, в деяких випадках болить так сильно, що це навіть може викликати больовий шок. Також інколи постраждала людина може відчувати нудоту, головний біль, судоми тощо. Також трапляються випадки, що після укусу у постраждалого може з’явитися стійка алергія на морепродукти.

Найбільша небезпека від жала медуз є для немовлят, яким ще нема 3 років. Від контакту з медузою у маленької дитини можуть виникнути набряки, судоми і навіть смерть.

Перша допомога, коли ужалила медуза

  • Якщо ви відчули, що вас ужалила медуза – промийте опік морською або солоною водою, після чого спробуйте видалити частинки пекучих ниток медузи.
  • Пийте багато води.
  • За допомогою соку лимона можна нейтралізувати отруту – просто вичавіть його на обпечене місце. Також місце опіку можна промити розчином харчової соди або 5% розчином оцту. Втім, найкраще придбати спеціальний гель з гідрокортизоном в аптеці.
  • Якщо людина схильна до алергії, то їй потрібно прийняти антигістамінний препарат.
  • Якщо біль від жала дуже сильний – прийміть знеболювальне. Звичайний холодний компрес теж допоможе послабити біль.

Що робити, коли ужалила медуза

Що робити, коли ужалила медуза

Ужалила медуза – чого робити не можна

Дуже важливо знати, що опік не можна промивати прісною водою, адже це пришвидшить поширення отрути в організмі. Також не можна торкатися місця ураження голими руками – є ризик, що отрута потрапить на руки.

Не бажано протирати місце опіку зеленкою, йодом чи спиртовим розчином, а також вживати алкоголь – це лише погіршить стан потерпілого.

Коли звертатися до лікаря

Якщо опік від контакту з медузою не проходить не приходить, то краще звернутись до лікаря. Також у медзаклад треба йти, коли після опіку у людини виникає запаморочення, втрата свідомості, проблеми з диханням чи біль у грудях.

Що робити, коли ужалила медуза

Краще не купитись, коли помітили зграю медуз

Профілактика

  • Рекомендуємо уникати місць з медузами, можна поцікавитися цим у рятувальників або переглянути місцеві прогнози погоди. Чимало пляжів на своїх офіційних сторінках у мережі також публікують попереджувальну інформацію про медуз.
  • Якщо контакту з медузами не уникнути, можна одягнути спеціальний костюм для снорклінгу зі взуттям. Це захистить людину від отрути медуз.
  • Остерігайтеся будь-яких медуз, навіть якщо вона лежить на березі. Її жало може залишатися небезпечним ще три дні.
  • Пам'ятайте, що медузи атакують лише тоді, коли їх спровокували або під час полювання.
  • Якщо вас оточили медузи і є можливість притиснутися кудись спиною – зробіть це, щоб інша медуза не застала вас зненацька ззаду.