Раніше 24 канал повідомляв, що увечері 22 вересня в Одесі було скоєно збройний напад на одного з керівників міської організації партії "Сила людей" та громадського активіста Олега Михайлика. У чоловіка стріляли, внаслідок чого куля прошила руку та поцілила у грудну клітину та застрягла в тілі активіста. За свідченнями друзів, Михайлик пережив клінічну смерть.

Читайте також: Напад на Михайлика в Одесі: стало відомо, з чого стріляли в активіста

Журналістка Олена Ротарі на свої сторінці у Facebook зауважила, що це вже не вперше атакують активіста. Зокрема, вона виклала посилання на статтю 2013 року, в якій мовиться як Михайлика невідомі сильно побили поблизу його офісу.

16 грудня близько 18:00 на виході із свого робочого офісу зазнав жорстокого нападу двох невідомих голова Одеської обласної громадської організації "Захист прав інвесторів новобудов і власників житла "Праве діло" Олег Михайлик, що активно займається проблемами довгобудів Одеської області. Нападники накинулися громадського активіста, який нічого не підозрював і жорстоко побили його, застосовуючи важкі предмети,
писало у 2013 році видання "Одесская жизнь" з посилання на прес-службу "Правого діла".

Як підкреслювалося у матеріалі, удари завдалися професійно в голову, натомість нічого з особистих речей потерпілого викрадено не було, що явно свідчить про замовний характер нападу.

"Ще одним підтвердженням цього служать неодноразові телефонні дзвінки невідомих особисто Михайлику та його дружині з погрозами і попередженнями про можливу розправу за його активну громадську діяльність", – зазначали журналісти.

За словами самого Михайлика, його "просто били", а він "намагався обороняти", передавав у 2013 році ресурс "Вести".

"Мене вдарили у потилицю, але я встиг трохи відвернути голову, тому збити з ніг мене не зуміли. Вони нічого не вимагали, шкіряний портфель з документами не чіпали", – переконував тоді активіст.


Олег Михайлик після побиття у 2013 році

Як додає видання, потерпілий самостійно звернувся за допомогою в Єврейську лікарню: медики наклали кілька швів і констатували, що його били за допомогою кастетів.

"Напад Михайлик пов'язує, перш за все, зі своєю громадською діяльністю. Вранці перед нападом він активно брав участь у мітингу біля прокуратури щодо захисту прав інвесторів недобудов. За його словами, напередодні він отримував погрози: "Неодноразово телефонували, мовчали у слухавку, важко дихали, дружині дзвонили та говорили заспокоїти свого чоловіка або "ми самі його заспокоїмо", – мовилося у дописі.

Також активіст сповістив, що повідомив про інцидент у прокуратуру, проте його там "не почули".

Читайте також: Замах на активіста Михайлика стався не у подвір'ї його будинку: нові подробиці

У прокуратурі нам підтвердили факт звернення Олега Михайлика і заявили, що про звернення повідомили міліцію.

Подану два тижні тому в міську прокуратуру заява Михайлика про часті погрози йому та його дружині було "спущено" в Приморську районну прокуратуру, а потім в Приморський райвідділ міліції, де до теперішнього часу не було прийнято жодних конкретних заходів щодо порушення кримінальної справи. Члени громадської організації "Правое дело" і численні ошукані інвестори Одеської області впевнені в тому, що замовний напад має на меті залякати громадську організацію,
– повідомляли у виданні "Одесска жизнь".

До слова, вже минуло понад 5 років після нападу, а кримінальне провадження правоохоронці так і не відкрили, стверджує Олена Ротарі.

Нагадаємо, за словами колеги Михайлика лідера одеського осередку партії "Сила людей" Ігора Бичкова, за нападом на нього можуть стояти три особи – мер Одеси Геннадій Труханов, очільник Нацполіції в області Дмитро Головін і обласний прокурор Олег Жученко. Як підкреслив він, перший є винуватцем, а два останніх – виконавцями.