У 2002 році на екрани вийшла стрічка "Соляріс" від двох оскароносних режисерів Джеймса Камерона та Стівена Содерберга . Головну роль зіграв Джордж Клуні. В основі сценарію — книга Станіслава Лема.

У 1970 роках його ім'я гриміло на весь світ, не було іншого фантаста, якого б читали більше. Підтвердження цьому — солідні 28 мільйонів примірників, які розмітали з полиць його шанувальники.

Лема цінували за неймовірну ерудицію: письменник прекрасно орієнтувався в астрономії та біології, кібернетиці та фізиці. На сторінках його романів читачі знаходили інтелектуальний гумор та витончену гру слів. А якщо наявних слів фантасту бракувало, він просто вигадував власні. Таких назбиралось аж 900. До речі, згаданий "соляріс" означає Мислячий океан.

Запам'ятався Станіслав Лем і норовитим характером. Будучи членом Спілки наукових фантастів Америки, сам же розкритикував цей жанр. Його дратувало, що інші письменники штампують псевдофантастику виключно заради заробітку.

Натомість свої твори Лем називав "філософськими притчами", а себе вважав ученим-футурологом. До речі, це він першим увів поняття електронного паперу, передбачивши появу електронних книжок.

Письменник не стримував шквал критики, коли йшлося про екранізацію його творів. Особливо гостро реагував на сценарії до його улюбленого дітища "Солярису". Версію російського режисера Тарковського назвав космічним романом аля "Злочин і кара", а Содерберг, мовляв, перетворив його твір на слізливий любовний роман.

До речі, ми могли так ніколи й не побачити фантастичні романи. За освітою Лем лікар, освіту здобував у Львівському медичному університеті.

Дивіться також: Вихідець з України, який винайшов ліки від туберкульозу