Німецький фізик народився 27 березня 1845 року поблизу Дюссельдорфа, у Німеччині і був єдиною дитиною в сім'ї. Згодом родина переїхала до Нідерландів. Там Рентген пішов до школи, звідки його невдовзі виключили. А все через те, що відмовився виказати свого товариша, який намалював карикатуру на викладача. У майбутньому цей відданий юнак стане професором і ректором Вюрцбурзького університету в Баварії, де зробить своє славетне відкриття.

Читайте також: Одна історія. Як брати Люм'єр винайшли кіно і створили перший фільм

Увечері 8 листопада 1895 року Рентген, як зазвичай, працював у своїй лабораторії - вивчав катодні промені. Близько опівночі, відчувши втому, він зібрався йти спати. Оглянувши лабораторію, науковець погасив світло і хотів було зачинити двері, як раптом помітив у темряві яскраву пляму. Світіння викликала катодна трубка. Рентген почав вивчати явище і промені, які назвав Х-променями. Коли рука вченого опинилася на шляху невідомих йому променів, він побачив на екрані силует її кісток.

Першою людиною, кому Рентген продемонстрував своє відкриття, була його дружина Берта. Саме знімок її кисті з обручкою на пальці, був прикріплений до статті Рентгена "Про новий вид променів", яку він надіслав голові Фізико-медичного товариства університету. Його запросили прочитати лекцію, і після дискусії про проведені експерименти Рентген зробив з допомогою променів знімок руки Альберта фон Келлікера, відомого анатома, очільника товариства.

Який український фізик виготовив лампу з так званими Х-променями – дивіться у програмі.