Участь у глобальному журналістському розслідування взяло Le Monde, яке назвало декілька імен, причетних до так званого "райського" сканадалу з офшорами.

Видання пояснює, що Paradise Papers ("райське досьє" – "24") є новим розслідуванням, що проводиться Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ) і його 96 медійними партнерами – це 400 журналістів із 67 країн. Ці викриття ґрунтуються на витоку документів, переданих у 2016 році анонімним джерелом німецькій газеті Süddeutsche Zeitung. Серед імен у цьому розслідуванні – президент України Петро Порошенко.

Читайте також: Розслідування офшорів Порошенка: навіщо Президент шукав "райські острови"

Так, згідно із Paradise Papers, англійська королева Єлизавета II володіє відсотками від декількох інвестиційних фондів в офшорних зонах. Журналісти вияснили, що у 2005 році через герцогство Ланкастер зі статків королеви Великобританії було інвестовано 8,4 млн євро. Гроші надійшли на рахунки Dover Street VI Cayman Fund LP – компанії на Кайманових островах, яка була фінансовий донором іншого американського фонду. Фінансовий директор герцогства Ланкастер стверджує, що не отримав ніякої податкової вигоди від цієї оборудки, зауважує редакція французької газети.

Журналісти дізнались, що в офшорному бізнесі замішаний і один із радників прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо. Йдеться про Стівена Бронфмана. Саме він сприяв перемозі Трюдо на парламентських виборах у 2015 році. У конфіденційних документах розслідуваннязазначається, що Стівен Бронфман і його компанія Claridge активно інвестували і були залучені в непрозору фінансову структуру на Кайманових островах Kolber Trust із інвестиційним капіталом у 52 млн євро.

Читайте також: Фірма з острову Мен відмовилась співпрацювати з компанією Порошенка

У Paradise Papers фігурує ім'я міністра торгівлі США Вілбура Росса. Журналісти дізналися, що він таємно володіє дев'ятьма компаніями, які знаходяться на Кайманових та Маршаллових островах. Одна з цих компаній, Navigator Holdings Ltd, щороку заробляє мільйони доларів на транспортуванні нафти і газу для російської енергетичної фірми "Сибур". Два великі акціонери російського холдингу – Генадій Тимченко та Леонід Михельсон – потрапили під санкції США після анексії Криму. Зв'язки Росса із російськими олігархами лише підсилюють підозри у змові Трампа та його команди із Росією, акцентують автори статті.

Серед інших високопоставлених соратників Трампа, причетних до "райського" сканадалу з офшорами, називаються імена держсекретаря США Рекса Тіллерсона, який був керівником підприємства з видобутку нафти в Ємені, зареєстрованого на Бермудських островах. Це ж стосується економічного радника Білого дому Гарі Кона, який очолював близко двадцяти компаній, розташованих на Бермудських островах. Їхня вартість оцінювалася в 37,7 млрд доларів у 2009 році, вказують журналісти.

Розслідування офшорних махінацій виявило і те, як структури, близькі до російської влади, інвестували в соціальні мережі Facebook і Twitter у 2011 і 2012 році через фонд DST Global, яким володіє мільярдер із РФ Юрій Мільнер. ВТБ, другий за величиною банк Росії, президент якого близький до Володимира Путіна, таємно перевів 164 млн євро в DST Global, щоб придбати частку участі у Twitter. А філія прокремлівської корпорації "Газпром" інвестувала значні суми у Facebook через той же DST Global. Мільнер стверджує, що його компанія у своїх інвестиціях завжди керувалася комерційними критеріями, абсолютно далекими від політичних сфер,
– підсумовує Le Monde.

Читайте також: Мадонна, Боно та Кіра Найтлі засвітилися в "райському" скандалі з офшорами