Про це під час допиту в Оболонському районному суді Києва заявив один зі співробітників Управління державної охорони Віктор Різниченко, який в числі інших супроводжував Віктора Януковича до Криму у лютому 2014 року. Він повідомив, що був охоронцем Януковича та 21-23 лютого 2014 року супроводжував його під час втечі з України.

Читайте також: Екс-охоронець Януковича розповів в деталях, як екс-президент тікав з України

Попри це, Віктор Янукович побоювався за власне життя. Відтак за словами співробітника УДО, завдання його групи полягало у тому, щоб робити відволікаючі маневри.

"Ми рухалися окремою колоною по запасному шляху", – зазначив військовослужбовець.

При цьому, чому саме Віктор Янукович направляється до Криму, охоронці не знали. Також він повідомив, що із тих охоронців, які були з Януковичем тоді, залишилися в Україні 3 або 4 особи, а понад 10 поїхали з ним.

Окрім того, свідок заявив, що всі речі з резиденції у Межигір’ї вивезли ще до 21 лютого великими вантажівками. Відтак він заявив, що Янукович не планував повертатися у Межигір’я.

Читайте також: Росія ще у 2005-му почала планувати контроль над Україною, – Кислиця

Окрім того, Віктор Різниченко заявив, що Віктор Янукович перед втечею з України провів зустріч із бізнесменом Ринатом Ахметовим у Донецьку 22 лютого 2014 року.

З його слів, вдень 22 лютого екс-президент на літаку прибув у Донецьк і проводив зустрічі в особняку в місті.

"Там були Ахметов і син Януковича Олександр", – сказав співробітник УДО.

У цьому будинку в Донецьку Янукович перебував до 22:00 22 лютого, а потім на автомобілі виїхав у бік Криму.

Разом з цим військовослужбовець повідомив суду, що, перебуваючи у Криму, він мав зустріч з Арсеном Аваковим та Валентином Наливайченком, які цікавилися місцем перебування Віктора Януковича. При цьому він вирішив не цікавитися у них причиною таких запитань.