Медальний залік

Лідером медального заліку стала збірна США. Американці на цьому турнірі здобули 39 золотих, 41 срібну та 33 бронзові медалі. Загалом – 113 медалей. Що теж є найбільше серед усіх представлених команд.

При цьому перемогу американці здобули вже в останній день, коли здобули дві золоті медалі та зуміли обійти збірна Китаю, яка посіла друге місце. Спортсмени з Піднебесної здобули 38 золотих, 32 срібні та 18 бронзових медалей.

Третьою збірною стала господарка змагань – Японія. На домашніх іграх японці здобули 27 золотих, 14 срібних та 17 бронзових медалей.

Медалі України

Збірна України провела вкрай неоднозначний турнір, здобувши лише одну золоту медаль. Це найгірший показник в історії. Ще шість разів наші спортсмени ставали срібними призерами, а 12 – бронзовими.

В медальному заліку наша команда опинилася на 44-у місці. Однак за кількістю медалей – на 16-й сходинці.

До теми Медальний залік України на Олімпіаді в Токіо

​Українці 19 разів підіймалися на подіум. Але гімн України на честь переможця лунав лише один раз – коли золоту медаль в боротьбі здобув Жан Беленюк.

Одразу дві нагороди здобули плавець Михайло Романчук та веслувальниця Людмила Лузан