У чоловічому хокейному турнірі на Зимових Олімпійських Іграх стартувало 12 команд. За результатами групового турніру та матчів плей-оф першими боротьбу за медалі припинили 4 команди, які змагатимуться за 9-12 місце – це Словаччина, Словенія, Південна Корея та Швейцарія.

Інші 8 команд зійшлись у чвертьфінальних двобоях 21 лютого. Першими на лід вийшли команди Чехії та США і влаштували справжній трилер. Рахунок відкрили американці на 7-ій хвилині (шайба на рахунку Донато), однак Коларж зрівняв рахунок ще в першому періоді (16-а хв), а в другому чехи вийшли вперед завдяки влучному кидку Кундратека на 29-ій хвилині. Американцям вдалось зрівняти рахунок майже одразу, причому Слейтер закинув шайбу, коли команда США грала у меншості.

Весь третій період та додатковий час команди більше займались руйнуванням атак суперника. А от в серії післяматчевих булітів майстернішими виявилась команда Чехії. Підсумковий рахунок матчу – 3:2.

У другому чвертьфіналі спортсмени-олімпійці з Росії без особливих проблем розгромили збірну Норвегії. У першому періоді росіяни закинули три шайби – відзначились Григоренко (9 хв), Гусєв (14 хв) та Войнов (20 хв). У другому періоді норвежці "розмочили" рахунок – шайба на рахунку Бонкаксена (28 хв), однак після цього Калінін (29 хв), Нестеров (34 хв) та Тєлєгін (54 хв) довели рахунок до непристойного – 6:1.

Третім півфіналістом стали олімпійські чемпіони Сочі – команда Канади. Північноамериканці з мінімальним рахунком здолали бронзового призера минулорічної Олімпіади Фінляндію – єдину шайбу на 41-ій хвилині закинув Норо. Підсумковий рахунок матчу – 1:0.

Останнім півфіналістом несподівано стала збірна Німеччини, яка в драматичному матчі здолала Швецію – срібного призера Сочі. В першому періоді німцям вдалось закинути дві шайби – відзначились Ергоф (14 хв, у більшості) та Ньобельс (15 хв). Другий період закінчився "всуху", зате в третьому періоді було гаряче – спочатку шведи скоротили відставання (Ландер, 41 хв), однак Кагун на 49-ій хвилині повернув Німеччині перевагу у дві шайби. Щоправда на наступній хвилині за шведів відзначився Херслі, а на 52-ій хвилині Вікстранд зрівняв рахунок. Вирішальну шайбу в овертаймі на 62-ій хвилині закинув Раймер – 4:3 на користь Німеччини.

Отож, у першому півфіналі зустрінуться Чехія та Спортсмени-олімпійці з Росії, а в другому – Канада та Німеччина.